| Mrr2000 a întrebat:

TPU, care-i mare faza cu prezervativele? Ma gandeam,de ce barbatii folosesc prezervative daca pentru noi,femeile,exista anticonceptionale, pe care oricum multe le folosim. Exista siguranta mai mare ca tipa nu va ramane gravidai in urma actului sexual daca se folosesc ambele metode contraceptive?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bolii sexuale, siguranta ca nu ajunge sperma in vaginul ei, contraceptivele au efecte si negative

| Violleta2022 a răspuns:

Dar la bolile cu transmitere sexuala nu te gandesti?
De o sarcina nedorita scapi repede, in 10 minute esti ca si noua.
Dar daca faci sex fara prezervativ si iei vreun pui de SiDA ori sifilis ori HPV... care iti pot fii fatale, cum dumnezue mai scapi?
REcomand folosirea prezervativului in toate actele sexuale, care te feresc de tot: sarcini, boli si stres, in plus, nu are nici un efect secundar si costa mai nimic.
Nu recomand anticonceptionalele pentru efectele sale secundare majore, care afecteaza hormonal corpul femeii, pentru infertilitate si posibilitatea de a lua oricand o boala cu transmitere sexuala, mortala sau chinuitoare.

| Necunoscut112 a răspuns:

Anticonceptionalele nu sunt recomandate oricarei femei iar pe termen lung este foarte posibil ca acestea sa aiba multe efecte secundare neplacute, in plus, nu te feresc de bolile cu transmitere sexuala. Daca o femeie foloseste anticonceptonale, iar partenerii sunt stabili si cu analizele la zi, nu mai este nevoie de folosirea prezervativelor.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Daca barbatu-tau mergea la c***, si normal ca te-ai umplut de BTS si acum dai sfaturi pe aici. happy

| Lawliet14 a răspuns (pentru Lawliet14):

Coitus!

| Zabbyel a răspuns:

happy inspre binele vostru sunt folosite. de ce sa folosesiti anticonceptionale, cand pot fi evitate folosind prezu. daca`ti place sa te-n dopi cu medicamente, indoapate laughing

| TheSuspect a răspuns:

Prezervativul e safe and easy to use si nu dauneaza iar protejeaza de boli... anticonceptionalele trebuie consultatie de la medic poate creea disturbari hormonale dureri dereglari etc. iar reduce fertilitatea

| floriana132000 a răspuns:

Anticonceptionalele afecteaza sanatatea femeii. Daca administrezi prea multe scade posibilitatea de a ramane insarcinata. Afecteaza inima. Asta e tot. E mult lucru. E mai simplu cu balonas, chiar daca nu e aceeasi senzatie.

| WilliamWallace a răspuns:

Multe femei sufera de efecte adverse din cauza anticonceptionalelor, iar prezervativul e metoda clasica si populara.Siguranta nu sporeste deloc daca sunt folosite ambele metode.