| 808 a întrebat:

TPU, ce credeti despre faptul ca unele persoane nu sunt atrase sexual sau emotional de persoane reale si doar de personaje din anime-uri sau jocuri video? Si inca o intrebare pentru membri lgbtq+ daca am o stare de asexual si sunt intr-o relatie asta ce ar insemna? Nu dau funda ca sunt Gavin Reed kinnie.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Ce fel de relatie? Da poti iubi daca esti asexual, dar iubire care nu includ probleme sexuale. Asa ne iubim si mamele, prietenii etc.
Nu toti specialistii introduc asexualii in lgbtq+, care cuprinde colectivitatea : lesbiană, gay, bisexuală, transsexuală și intersexuală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat/ probleme hormonale.
Bunica și Cheloo aveau dreptate, calculatorul îți poate crapă rău de tot mințile.

| Veltorb a răspuns:

Dacă ești asexual nu înseamnă că nu poți avea o relație ci că nu vei fi atras/atrasă sexual de partenerul/partenera ta, a fi asexual nu înseamnă că nu poți să iubești persoana respectivă

| 808 explică:

Also voiam sa pun emoticoane cu pisici :'-(