| anonim_4396 a întrebat:

Transpirația mea nu are miros. Picioarele put rău, sunt in regula. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să te speli mai des pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, am avut și eu cam aceleași probleme, vezi calitatea ciorapilor și a încălțămintei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poarta ciorapi de bumbac și încălțăminte de calitate
Schimba ciorapii zilnic
Cauzele ar putea fi fungige ciupercă, picior de atlet hiperhidroza, bacterii etc. Asigurate ca încălțămintea sa nu fie prea strâmtă. Poți încerca un antiperspirant pentru picioare pentru a reduce transpirația. Sau exfolierea picioarelor folosind o piatra ponce poți elimina poți elimina celulele moarte ale pielii care favorizează răspândirea bacteriilor. O alta metoda e sa îți detoxifi organismul. Aceste transpirații pot fi cauzate și de la emoții/anxietate.

| Trustmotorcy a răspuns:

Transpirația propriu-zisă nu are miros, bacteriile provoacă mirosul transpirației.

În rest, spală-te mai mult și ai grijă ce porți în picioare.