| anonim_4396 a întrebat:

Treaba sta in felul urmator : eu nu stiu daca sunt virgina sincer nu cred. Cand eram mai mica aveam vreo 7 ani imi amintesc ca un baiat mai mare ca mine cu vreo 9-10 ani mi-a bagat chestia lui in mine. Imi amintesc ca m-a durut ceea ce ma face sa cred ca nu mai sunt virgina. Faza e ca acum am 17 ani si sunt cu un baiat d ceva timp. El stie ca sunt virgina si as vrea sa-l fac sa creada asta deoarece pentru mine el este primul indiferent de ceea ce s-a intamplat atunci. Il iubesc enorm si vreau sa stiu cum as putea sa il fac sa creada ca sunt virgina. Nu are fff multa experienta sexuala, dar oricum. Cu o virgina nu cred ca a mai fost, dar stiu sigur ca i s-a povestit. Chestia e ca de atunci au trecut cam 10 ani si ma gandesc ca poate s-a mai stramtat locul si ca pot crea senzatia de virginitate. Help urgent pls!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti virgina, fiindca nu ai avut un contact sexual consimtit, asa ca stai linistita. In plus, cred intr-adevar ca prietenul tau nu-si va da seama.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece trebuie sa incepi la 17 ani?! Daca tine cu adevarat la tine, va astepta pana la 18 trecuti, sau chiar si mai tarziu! Nu fa marea eroare sa crezi ca daca el va fi primul, va ramane cu tine! Nu risca! Nu merita, si daca va fi asa, vei suferi foarte tare! Locul e sigur stramt! cat despre virginitatea ta, sa stii ca poti sa-i spui ca statistic, se nasc cam 2 fete dintr-o mie fara himen! Dar mai asteapta!, nu te grabi! vei avea numai de castigat! Fii tare!

| fabiola a răspuns:

Chestia cu virginitatea e mai mult o chestie psihologica! Eu cred ca pentru tine conteaza mai mult decat pentru el.Eu as aprecia sinceritatea inaintea virginitatii-dar fiecare cum isi asterne asa doarme!

| oz a răspuns:

Crezi ca ar trebui sa ii spui ce s-a intamplat.Eu sunt sigur ca o sa inteleaga...

| rey a răspuns:

Himen, nu mai ai? Daca mai ai putin... probabil ca o sa mai curga sange... Ar fi bine sa-i spui... toate fostele mele prietene erau virgine(aproape) si daca mi-ar fi zis una din ele ca s-a intamplat ceva asemanator sincer prima data intram la indoieli dar daca iubeam persoana respectiva o credeam.
Nemernicul trebuie sa plateasca! Eventual spune-i iubitului tau numele lui... si cum de te-ai dezbracat tu sa,, bage chestia lui in tine"? Probabil si tu vroiai...

In tine poate sta o frustrare legata de sexualitate... ar fi bine sa discuti cu el chestia asta, si sa te razbuni, doar sa scapi pe cat posibil de frustrare...

Good Luck.

| Mixed a răspuns:

Omg...depinde... daca ti-a curs sange atunci ...sau poate sa nu curga sange ...depinde de la fata la fata...straight face... daca o sa o faci cu el o sa te doara sigur ...sigur s-a mai stramtat locul...
Bafta :*

| nikoleta93 a răspuns:

In primul rand nu are cum sa isi de seama, nu ai cum sa te dezvirginezi de la varsta aia, fara griji o poti face lunistita, ai sa vezi ca o sa fi virgina, cand o sa faci si o sa fi virgina sa m anunti si pe mine si ai sa vezi ca am avut dreptate, succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
De ce nu ai spus peărinților tăi ce s-a întâmplat cu ani în urmă? Se numește viol!
Cu siguranță nu mai iești virgină.
Înainte de toate consultă un medic ginecolog pentru un examen de specialitate.
Locul nu se strâmtează. Rămâne la fel. Membrana himenală odată ruptă, așa va rămâne mereu. Locul se cicatrizează.
Este timpul să-i spui și prietenului ce s-a întâmplat cu adevărat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipa cat mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca se intampla ca o fata de 10 ani sa o faca tot cu un baiat de 10 ani? mia pov prietena mea ca ea cu un vecin se jucau in felul asta dar ea nu-si mai aminteste daca a curs sange, dar a zis ca de durut nu a durut-o.acum are 16 ani. mai ii virgina sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca mai esti virgina sigur. mie mi s-a intamplat aceeiasi chestie. acum am 16 ani si am mers la ginecolog si inca sunt virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai u aveai 7 ani si nu are cum la 7 ani sa iti vina ciclu deci nu esti dezvirginata.

| myrabella a răspuns:

Trebuia sa le spui parintilor tai ce s-a intamplat. Locul ala nu se strampteaza.asa ramane.eu cred ca prietenul tau isi va da seama.sau poate cine stie.mai intai ar trebui sa faci un control la ginecolog ca sa fi sigura.si daca intr-adevar nu maie sti virgina, ar trebui sa-i spui prietenului tau ce s-a intamplat, daca te iubeste sigur va intelege.pup.bafta