| 90210 a întrebat:

Treaba sta in felul urmator: prietenul meu a fost angajat la o firma de turism acum 3 luni. Ieri managerul i-a zis ca are nevoie de el pentru un eveniment la Sinaia. Pana acum prietenul meu se ocupa doar de rezervari (pentru vacante sau plecari in interes de serviciu). Pleaca weekendul viitor tot weekendul si este foarte entuziasmat pentru ca asta inseamna un pas inainte pentru el, dar eu nu pot sa ma abtin sa nu fiu geloasa cand ma gandesc la faptul ca pleaca impreuna cu sefa lui, cu inca un tip si cu o hostess. Am auzit cam ce se intampla prin delegatii de genul asta! Nici nu vreau sa ma gandesc...

Vreau sa-l incurajez si sa fiu alaturi de el pentru ca asta inseamna un salariu mai mare, oportunitate de crestere in companie si pe el il vad (dupa o buna perioada de timp) optimist si increzator in fortele proprii.

Eu ma gandesc mai mult la faptul ca pe viitor nu vreau sa-l trimita prin strainatate cate o saptamana (cum am vzt ca se duc alti colegi) vreau macar sa stea in Bucuresti si sa se ocupe doar de evenimentele din Bucuresti pentru ca sunt destule!

Voi ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Stimata doamna, ceea ce se va petrece la sinaia, ACOLO ramane, se pot intampla scene sexuale pe care nici cele mai perverse minti nu le pot prelucra. tu NU vei afla niciodata daca iubitul tau a facut sex cu sefa sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero incredere in el si zero sustinere pentru cariera lui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea mea, ca să nu suferi toată viața.
Spui prietenul meu.
Când spui prietenul meu, spui de fapt omul cui care împarți patul. Eu numesc asta colegul ( colega mea de cameră).
Care este atitudinea ta față de relația cu el. Poate fi doar prieten, adică să nu locuiți împreună, poate fi concubin, poate fi logodnic sau soț cu acte și binecuvântarea unui preot.
De unde vine frica și gelozia.
Dintr-o atitudine pe care eu o numesc Iubirea de Obiect. Îl iubești ca pe un obiect al tău proprietate
personală. obiect în proprietatea ta exclusivă, pe care nu ești dispusă să îl împarți cu alții.
Dacă așa abordezi din start o relație vei suferi toată viața.
Ce poți face. Rugăciuni, meditații, cu această mantră.
X nu este obiect proprietate personalp a mea. Este partenerul meu.
Va merge acolo la Sinaia.
Va face sex cu managera. O noapte, două, trei. Și se întoarce la tine. Și este așa cum a fost când a plecat, partenerul tău.
Așa că eu așa zic. Înainte să plece în delegație, să îi pui în bagaj câteva perechi de chiloți curați, să nu se facă de rușine acolo când se dezbracă.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i sa mearga in acea delegatie. Numai asa are ocazia sa se afirme in meseria pe care o practica.

| Crackman a răspuns:

Exagerezi, exact la fel sincu marinarul care o femeie in fiecare port. Nu este asa, daca vrea si acum cat ne scrii pe TPU poate sa faca monkey cu sefa lui.

| mastadont a răspuns:

Eu cred că ești mult prea geloasă. Dacă chiar îl iubești atunci trebuie să ai încredere în el și să-l încurajezi în tot ceea ce face. Dacă chiar vrea să te înșele atunci o să te înșele indiferent de cât de geloasă ești, dacă faci scene nu rezolvi nimic.

| 90210 explică (pentru mastadont):

N-am facut scene. Lui i-am spus ca il sustin, dar nu pot sa ma abtin sa nu ma gandesc la ce se poate intampla.

Ai si ti dreptate. Suntem de 2 an jumate impreuna. Daca vrea poate sa ma insele si cu mine de mana. N-am cum sa controlez asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca, sunt destule metode sa il verifici daca te inseala.
Like Video Call, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Katie1356 a răspuns:

In mod normal, cu totii ne facem ganduri de genul cel putin o data in viata, indiferent de cat control spunem ca am avea.
Ce face diferenta e faptul ca are importanta cata incredere ai tu in el. Din ce spui e strict dedicat muncii, vrea sa creasca in grad. Nu cred ca daca te iubeste si vrea ceva serios intre voi va face ceva, oricum sigur va sta in camera cu tipul celalalt. Gandeste-te ca ei reprezinta o firma, nu isi pot permita sa apara zvonuri rusinoase.
Pluuus, organizeaza un eveniment. Asta necesita timp si energie. 100% va pica obosit in pat imediat ce ajunge in camera.