| Emilysmith78 a întrebat:

Trebuia să-mi mi se inceapa menstruatia pe 11 februarie,si e deja 18, ce sa fac?
Daca poate ajuta la raspuns, am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Stai calma. Nu e o problema. Ai doar 12 ani. Deocamdata menstruatia nu-ti vine regulat, dar nu ai de ce sa te ingrijorezi. Asta se intampla de obicei cand esti foarte stresata si nu ai un regim alimentar corect. Trebuie sa stai calma, totul este natural, pana la urma iti va veni si tie regulat.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil CICLUL tau menstrual este de tip NEREGULAT si din acest motiv lungimea actualului ciclu este mai mare fata de cele anterioare. Trebuie sa te linistesti fiindca nu ai nici un motiv de ingrijorare si asta datorita faptului ca este stiut ca in primii ani de dupa ce incepe menstruatia, ciclurile pot sa fie uneori chiar foarte NEREGULATE. Multa sanatate!