| anais13 a întrebat:

Trebuie ca băiatul sa își dea drumul in tine pentru a rămâne însărcinată sau e de ajuns chiar și o picătura de sperma sa ajungă in vagin?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o cantitate de sperma care este de marimea unei gamalii a unui ac cu gamalie, sau cat o boaba de mac, exista cateva zeci de mii de sparmatozoizi (microscopici). Astfel ca intr-o cantitate de sperma chiar si extrem de mica exista un numar imens de spermatozoizi dintre care doar unul singur este suficient pentru a fecundat ovulul. big grin Sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar de ce pui asa problema, cand exista prezervative la tot coltul?
Ai nevoie de adrenalina, de stress?
Nu merita, fata draga! Plus ca mai exista si riscul imbolnavirilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E nevoie de un singur spermatozoid care sa își facă treaba

| mihaicelsfant a răspuns:

Dap ajunge si o picatura

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu e neaparat asa, nu e cum vezi eu stiu in filmehee hee. Un contact neprotejat sau ruperea prezervativului in timpul actului sexual poate duce la sarcina nedorita.

| Andrei258 a răspuns:

Ajunge o picatura de fapt picatura o vedem noi dar sunt milioane

| Ioana803 a răspuns:

Sansa de a ramane insarcinata este foarte mare si de la o picatura daca te aflii in perioada fertila.

Sanse vor exista tot timpul, de aceea trebuie avut grija mereu si controlat prezervativul sa fie in regula in timpul actului, sa nu se sparga.

| xadsada a răspuns:

Varianta a 2 a, esti suficienta o singura picatura de slobo sa ajunga in pasarea ta pretioasa si uite asa mai apare pe lume o fiinta