| biiiannca a întrebat:

Trebuie sa fac analize pentru a lua anticonceptionale? si trebuie neaparat ca anticonceptionalele sa fie prescrise de medic?

6 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la ginecolog daca doresti sa iei anticonceptionale. El iti va spune daca trebuie sa faci analize si o sa-ti lamureasca toate neclaritatile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi normal, doar nu i ei cartofi din piață

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te juca, consulta un medic pentru a nu avea surprize neplacute.Numai bine.

| iKronstadt a răspuns:

Da, este cel mai indicat. Altfel, vei suporta consecintele cauzate de interactiunea metabolismului corpului tau cu medicamentul in cauza. Fiecare cu metabolismul luiwinking

| xCrinax a răspuns:

Absolut necesar sa te consulte un medic ginecolog. Costa in jur de 50lei o consulatie, nu ar trebui sa dureze mai mult de 10 minute daca nu ai probleme de sanatate. Fii sincera cu doctorul si nu cumpara anticonceptionale fara o prescriptie. Multa sanatate si toate cele bune!

| LolaAlina a răspuns:

Sunt cabinete de planning. Cel mai bine e sa mergi sa vorbesti cu un doctor. Fiecare organism este diferit si nu stii cum va reactiona la tipul de anticonceptionale pentru care optezi.