| xFaith a întrebat:

Trec printr`o perioada grea. De cand s-a despartit fostul meu prieten de mine ( am stat 1 an jumate cu el ) am inceput sa nu mai ma recunosc.
Aseara am dat o petrecere cu fete cu baieti, am baut. mult si am ajuns culcandu`ma cu unul din acei baieti pe care abia i-am cunoscut, desigur m-am protejat. Apoi. au aflat ceilalti si ma simt prost, am facut ceva josnic, ma simt murdara.
Va rog, nu ma judecati. ( inainte eram o fata cuminte, inocenta, buna) pana sa se desparta fostul de mine.
Dati-mi si mie un sfat. sau daca a-ti mai trecut prin asta. imi dati un mesaj.
Stiu ca faptul e consumat dar ma simt distrusa pe interior.

Răspuns Câştigător
| LittleLady a răspuns:

Buna! Eu cred ca ai but deoarece te simteai deprimata, fara rost pe lume si ai crezut ca daca bei vei mai uita de necazui, si te vei simti mai bine macar o noaptewinking
Si cand acel tip ti-a propus s-o faceti ai acceptat deoarece:
1.erai sub influenta alcoolului si nu prea stiai ce faci;
2.simteai ca asta te va elibera de toata agonia adusa de despartire.Te saturasesi de tot si te toate si voiai ca o noapte sa simti ca traiesti, sa fii ca si ceilalti carora nu le pasa de nimeni si de nimic.
Nu e asa de grav precum crezi pentru ca nu o faci in fiecare zi. Odata ai vrut sa si tu sa fii neobisnuita, saiesi din tiparul "normal si cuminte".Nu-ti mai fa atatea griji. Poate asta te va ajuta sa-l uiti si pe fostul happy
Vei vedea ca dupa ce vei trece de toata agonia asta nu ti se va mai parea asa grav.Pritenilor spune-le ca nu e treaba lor; ca e viata ta; ca ei n-au trecut prin ce ai trecut tu!
Succes! Te pup

10 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

laughing, saluty, mai asa se intampla cand bei, esti euforica, te enervezi sau te exciti repede, e ceva normal, te-ai simtit bine, in acel moment! ti-ai savurat clipa! Nu te mai gandi la asta!
Fa-ti rost de un amic, care sa iti fie alaturi de tine, mai aproape, sa iti fie iubit, asta nu inseamna ca trebuie sa agatzi, nu, nu trebuie sa agatzi, trebuie doar sa nu mai fi inabordabila daca este cazul, sa fi mai receptiva!
Un moment nu prea placut pentru tine dupa o relatie, dar o sa treci peste, nu mai da atentie la cei care te critica, fi indiferenta! Succes si sa fi cu minte si cuminte! big hug

| Picasso a răspuns (pentru Picasso):

Enervezi, nu enervezi big grin la ceea ce ma refeream!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nimeni nu are dreptul sa te judece,cum de altfel nici tu n-ai dreptul sa judeci pe altii.
Esti ranita,suferi si incerci sa-ti ''mobilizezi'' durerea,dar crede-ma ca prin alcool nu reusesti nimic.
Reusesti doar sa-ti strici sanatatea si sa faci prostioare,cum ai facut si aseara.
Renunta la bautura!
Renunta la sex cu cunoscuti.
Iti patezi imaginea si n-are rost.
Incearca sa-l uiti prin alte metode. Iesi cu prietenii la un suc.
Interactioneaza cu lumea!
Citeste!
Orice iti place, pune in practica.
Nu mai sta si te gandii la el, nu-l cauta. si sterge orice mijloc prin care poti comunica cu el.
Uita-l!
De tine depinde!
Trebuie sa ai vointa si rabdare.
Succes, draga mea!
Zambeste, e vara!
Baieti sunt destui.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
E clar că a însemnat mult pentru tine, că ţi-e dor de el şi suferi mult şi ai făcut acel lucru pentru că ai avut impresia. Stai liniştită, nu te voi considera o c***ă sau ceva, pentru că chiar tu mi-ai dovedit că nu eşti adaugând 'am făcut ceva josnic, mă simt murdară ' alte fete s-ar fi simţit bine şi atât. Eu zic că intri într-o depresie din cauza lui. Ar fi bine să mergi la un psiholog să te ajute să te eliberezi puţin.

| RAY a răspuns:

Da chiar treci printr-o perioada grea din moment ce te culci cu primul care isi iasa in cale fara suparare daca chiar il iubeai in prezent nu te culcai cu x

| Oana92 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa mergi la psiholog. Ai nevoie de cineva care sa te ajute sa iti depasesti depresia, sa incetezi cu comportamentele auto-distructive si sa iti recapeti incredere si stima de sine. Bafta!

| grab a răspuns:

Da, se mai intampla, dar trebuie sa te mobilizezi si sa treci peste.
Ce daca te-ai destrabalat si tu nitel.
Sa te judece aia care nu au gresit, restul sa taca.

Mai departe gaseste-ti echilibrul intr-un singur partener si refa-ti viata amoroasa cu grija, dar fara griji. Long live Durex! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e in neregula in a face sex cu necunoscuti? Sexul este sanatos! Nu ai niciun motiv sa te simti umilita sau rusinata pentru ca ai ales sa faci sex cu cineva, cam asta fac toti oamenii. Esti singura, esti libera sa te bucuri de corpul tau si de ce alte lucruri iti poate oferi viata.

Este greu sa treci peste o despartire si nimic din ce vei citi pe TPU nu va face sa doara mai putin sau ca timpul sa treaca mai repede. Totusi, agata-te de ideea ca timpul chiar vindeca rani si bucura-te de lucruri la care nu prea aveai acces cand erai intr-o relatie. Iesiri, excursii, drumetii, cluburi, chiar si sex, daca asta simti.

Cu timpul poate vei cunoaste si pe altcineva iar lucrurile, usor, usor, vor reveni la normal. Va fi bine, vei vedea!

| dmc a răspuns:

Bautura si sexul cu toti care iti ies in cale nu o sa te ajute, dupa cum ti-ai dat singura seama mai sunt barbati si viata ta nu s-a oprit la fostul daca ai ajusn in pat cu altul.

| MaDuTzZuL a răspuns:

Ai 2 Variante Momentan Atat Am Gasit in Mintea mea
1 Ofera-i Inima Ta (Combina-te Cu el daca iti place macar putin de el.) si spune-le celorlalti ca ai facut-o din dragoste big grin sau 2 Nu le Recunosti deloc celorlalti spune-le ca Vrea sa se raazbune pe tine pentru ca iai refuzat prietenia (sa fi cu el ) Funda?