| RAY a întrebat:

Tu ai fi de acord sa intri intr-o relatie virtuala la distanta?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu văd nici măcar un singur motiv pentru a face asta.
E posibil să vorbești cu o fată ceva timp iar după aceea să inceapă să-ți placă, pentru că nu depinde de tine. Dar de aici până la a avea o relație virtuală e cale lungă.
Chestiile astea n-o să meargă niciodată. Mereu va apărea ceva mai bun de fiecare parte și nu văd niciun motiv să îi dai cu piciorul pentru simplul motiv că la 500km e o fată pe care cică o iubești, dar nu n-ai văzut-o niciodată.

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Ai a doua fundita consecutiva, ai dreptate man asa e, realitatea e realitate, virtual e amagire, dezamagire, din pacate traim mai mult virtual

| LoveSleep a răspuns (pentru RAY):

Exact, virtualul și realitatea sunt 2 chestii total diferite.
Mersi de fundă.

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Si cu asta inchei sa nu te deranjez, vad zilnic copii cu tablete in mana obsedati de ele, mie mie imi convine dar pe alta parta a cam aiurea o sa uitam sa traim in realitate, nu vezi ca si masculii numai exista doar fetite in corp de baiat cica masculi, numai vezi barbatii doar smecheri pe net in realitate oite e jalnic iar pe tot netu numa disperati sexuali atat

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru LoveSleep):

Serios?

| LoveSleep a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Neserios.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru LoveSleep):

Serios?=neserios

| LoveSleep a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Neserios=Serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu m-am insurat cu ea. Avem trei ani impreuna si merge totul ok.In trei ani nu ne-am certat niciodata si o iubesc ca la inceput.Relatia virtuala poate da in una reala.la internet sau la telefon tot una e. Daca la telefon poti vorbi dar nu te poti vedea, cred ca la internet e o relatie mult mai reala ca la telefon.Asa am crezut si eu ca aceasta reltie care am avut-o pe internet, e una de... misto, ca sa treaca timpul.Totul e sa comunici, pentru ca in spatele ecranului e persoana reala totusi.Nu e un robot la la Orange sau mai stiu eu ce soft ca sa poti spune ca e ceva virtual.Virtual,inseamna robot mai pe scurt.Sunt jocuri virtuale dar relatii virtuale nu sunt. Fata e de la mai mult de 500 de km si in ciuda ca am crezut ca relatia nu va dura, uite ca a mers si va merge mutli ani inainte.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Draga ramon la cum sunt oamenii din ziua de azi tu ai avut un mare noroc, eu de cand intru pe net daca am auzit de 2, 3 povestii ca baie tale plus frate avem nevoii sexuale ce naiba si fata are de ce sa le ignoram, de ce sa ignoram fericirea care o putem avea cu o fata din orasul nostru cu o necunoscuta? eu as fi de acord hai 1, 2 nu frate relatii de anii de zile aia e nebunie cuarata parerea mea,plus nu o atingi, saruti, nu faci sex ce dumnezeu de relatie e aia imaginara asa ma pot iubi si cu mijy moause sau cu pc ul inchis ca e ecat la fel, eu am avut multe asa zis relatii virtuale nici una nu a mers e pierdere de timp, amagire, dezamagire, in plus frate in orasul fiecaruia sunt fete si baietii ce naiba cat de urat esti tot gasesti nu isi fa griji ca pe net poti fi oricine dar in real life ce faci? conteaza fizicul indiferent unde va cunoasteti

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu ce să zic. Bănuiesc că există și cazuri în care o relație "virtuală" are un viitor, dar majoritatea nu au. Ai spus că: "Sunt jocuri virtuale, dar relații virtuale nu sunt" și ai dreptate, doar că e mai complicat. Atunci când sunteți față în față lucrurile se schimbă foarte mult și e posibil ca micile defecte pe care le considerai amuzante sau puțin interesante să-ți displacă chiar foarte mult și datorită acestora relația în realitate să nu meargă la fel de bine ca și virtual. Toată treaba asta cred că e peste nivelul meu.
Eu nu cred într-o "relație la distanță", dar asta nu înseamnă că am dreptate, nu e nimic bătut în cuie.
Oricum, vă urez baftă pe mai departe!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Stai sa vezi ca ai perfecta dreptate.Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Dupa ce am cunoscut fata, am hitarat sa ne intalnim.Nu doar sa ne cunoastem real ci sa fim definitiv impreuna.Zis si facut.La coborare din autocar...nu mai eram asa de sigur.INSA am continuat. E ceva nou, nu ne-am uitat la aspectul fizic si acum.ea era cu vreo 15 cm mai mica decat credeam.cam asta a fost.Nu a fost iubire de la inceput, dar crede-ma ca in urmatorii ani, m-a facut sa o iubesc mult mai mult decat credeam. O dovedeste zilnic dar dovezile sunt reciproce. De aceea zic lui Ray, ca o relatie e mult mai stabila un pic mai tarziu decat la 15-17-20 de ani, poate si mai mult. Relatii am avut si eu cu duiumul in tinerete si nu au mers, tocmai pentru ca ne uitam la aspectul fizic in general.

34 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

De plictiseala da, dar nu ma pot implica in asa ceva, nu-mi pasa de persoana respectiva, oricat de multe as ajunge sa cunosc despre ea, nu e ca in realitate, se poate intampla sa te minta tot timpul, de fapt sa nu ai nici cea mai mica idee despre viata pe care o traieste...

| OldSoul a răspuns:

NU.
Sau doar daca ar exista posibilitatea sa o intalnesc si in real in acel timp.

| Doub a răspuns:

"intr-o relatie virtuala"- Nu, nici nu cred că există aşa ceva.laughing

| RainmakerX a răspuns:

Sincer,eu unul nu as fi de acord.Pana la urma relatiile la distanta nu rezista, nu poti sa atingi acea persoana...etc. Intelegi tu. Mi se pare aiurea...nu as opta pentru asa ceva decat daca as fi complet "topit" dupa acea persoana.
In rest nu. Relatiile la distanta presupun un efort prea mare pentru unii.
Este doar parerea mea!
Bafta!

-Blytz-

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Atingi cu mintea prietene. Daca tu crezi ca o relatie se bazeaza pe atingere, gresesti.Intai vezi ce are in cap,ce doreste de la o relatie, o simti, nu o atingi. Dragostea si relatia bazata pe sani si fund nu dureaza, insa daca doua persoane se iubesc pentru ca se potrivesc la caracter, dureaza.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream la fund, sani, etc. Ma refeream ca sunt genul care ar prefera sa aiba un umar pe care sa planga la necazuri, pe cineva care sa-l ia de mana si sa-i ridice moralul atunci cand este disperat; nu as putea sa fac asta in fata monitorului...intelegi? Imi place sa am oamenii langa mine atunci cand vorbesc cu ei, sa le simt caldura, adevarata stare de spirit... Nu ma refeream la sex, chiar daca asta s-a inteles. Am cititi si ce au scris cei de mai sus. Te respect intrucat ai o relatie frumoasa pentru care ai muncit foarte mult.
Iti doresc o zi placuta in continuare!

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Ai perfecta dreptae, meriti si tu funda sincer, las ca daca treci printm isi dau si tie funda blonda

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Omule ai perfecta dreptate, si ca tine Ma refeream ca sunt genul care ar prefera sa aiba un umar pe care sa planga la necazuri, pe cineva care sa-l ia de mana si sa-i ridice moralul atunci cand este disperat; nu as putea sa fac asta in fata monitorului.

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

Merci! Ma bucur sa vad ca cineva intelege ce am spus acolo...

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Man am avut multe relatii virtuale, isi dau perfecta dreptate sunt doar iluzi deserte atat, eu numai cred nici in dracu da in fete la distanta, rar cine nu m-a dezamagit, foarte rar, burta mea ma dezamageste mai nou ca creste

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

laughing True story!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Mutumesc.Bineinteles ca e altfel sa gasesti un umar pe care sa plangi, pe internet.pe internet ...nu ai cum ameliora starea emotionala, pentru ca tocmai nu cunosti persoana.E atat de simplu sa iti scrie pe chat, de exemplu, a cea persoana cunoscuta si sa te imbarbateze sau sa te mangaie si de fapt isi zice in sine: „mama dar prost e asta".E altfel desigur o persoaan palpabila, un umar real pecare sa plangi.O seara buna si tie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi rar persoane in real life da pe net unde fiecare minte cat vrea, eu am avut destule relatii virtuale toate terminate la fel

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai avut ghinion.Esti inca tanar si cu cine ai vb pe internet e la fel de tanara si in tinerete relatiile nu duc.Nu mai sunt vremurile cand fata mare era fata mare si un baiat iubea o fata.Acuma nu va arde decat de sex si bani. Muuul mai tariu, cand sunteti satui de joaca, descoperiti ca aveti nevoie intr-devr de cineva in viata voastra. Si cand toate fetele sunt maritate si nu ma gasesti decat cele divortate de trei ori, ramolite, si cu bucsa olarita, o cauti, o vrei cu orice pret pentru ca a sosit vremea sa ai pe cineva langa tine.Nuai cum sa simti acum nevoia aceea, pentru ca nu sunteti copti inca.mai aveti de copilarit. Vorbesc de voi pentru ca eu am ceva ani si stiu,crede-ma. Asa ca ori iubesti o fata si o iei sa fie toat viata cu tine, la bine si la rau (am scris si lla Rau, nu sa dea unul din voi bir cu fugitii), ori te calugaresti vere, ca se duce destul de bine in calugarie. laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Amice eu numai cred in nimic nici in femeii nici in oamenii aiurea

| PedoBarbie a răspuns:

Da.

| Suck a răspuns:

Doar daca nu ramane asa pentru mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, poate prietenie.

| vaporwave a răspuns:

depinde de persoana respectiva

| deny1230 a răspuns:

Da,why not?

| RAY explică (pentru deny1230):

Sora gandeste-te ca nu esti sigura de nimic, cauta tu unu din orasul tau lasa porcariille virtuale sincer isi vb din propie experienta