| RAY a întrebat:

Tu ca barbat, femeie matur/a ce sfat ai da unui baiat de 15 ani cu o dorinta puternica sexuala? Cred ca cu toti am trecut prin asta si ma intreb e reprimarea sexuala solutia?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Ce sfat sa dau? Niciunul, că oricum la ăștia mici daca li se urca hormonometrul la maxim, nu mai văd și nu mai aud nimic. rolling eyes daca au dat de gust, deja e prea greu ca sa te mai înțelegi cu ei.

14 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De asta s-a inventat masturbarea.

| Catrice a răspuns:

Vai de mine! Da' ce avem noi aici? Un copil neastâmpărat?

《Close your eyes. Don't think at sex. Take a deep breath. Think at food. Breath out. Don't think at sex. Breath in. Think at chocolate. Breath out. Go buy condoms. 》

| HadesSs a răspuns (pentru Catrice):

Imi place cum gandesti laughing

| Donsavas a răspuns:

Sa consulte un doctor! Dorința aia sexuala tine de reproducere iar la vârsta de 15 ani nu se poate vb de asa ceva.

| RAY explică (pentru Donsavas):

Sa consulte un doctor pentru ca e hetrosexual, serios

| SG1995 a răspuns:

Nu, soluția e informarea asupra riscuriilor. Absitențența adolescențiilor de azi, e o glumă proastă.

| Plato a răspuns:

Sa-si vada de treaba.

| ywar a răspuns:

As spune ca la 15 ani hormonii sunt la ei acasa. E normal. Dar, caci exista un dar. Ne putem canaliza energia spre altceva: spre invatatura, spre credinta, spre frumos, spre a ne ruga sa fim mai buni.
Problema e ca fiecare dintre noi avem mai multa sau mai putina dorinta de a ne ridica din ceea ce suntem acum.
Poti sa te rogi ca Dumnezeu sa-ti domoleasca poftele trupesti si sa-ti canalizezi energia spre altceva sau sa ti le disipezi cu cineva. Parerea mea este insa ca fiecare lucru are nevoie de un timp pentru a se infaptui.

| RAY explică (pentru ywar):

Reprimarea sexuala nu e chiar sanatoasa

| ForeverAlone97 a răspuns:

I-as spune: ***-te cat poti, viata-i scurta

| mihaicelsfant a răspuns:

Rabdare ca iti vine randu

| RAY explică (pentru mihaicelsfant):

Tu ce ai facut la varsta aia?

| mihaicelsfant a răspuns (pentru RAY):

Eu am avut iubita. cu care faceam multe dar nu si sexlaughing nu sunt fan sexului

| kepler22b a răspuns:

E imposibil asa ceva, pur si simpul dracii astia mici din ziua de azi, au ceva la cap. Țăcăneală ca la balamuc. laughing