| Larisa_3441 a întrebat:

Ubesc un baiat si sunt in clasa a-6a am stat cu el in banca:imparteam aceeasi carte, ne alintam, imi desena pe strampi cu pixu laughing(si multe alte chestii)este un tip mai mic de inaltime ca mine are o suvita bruneta(este blond inchis) si nu este ca toti ceilalti are un fel aparte.La un momentdat m-a placut am aflat de la un baiat si i-am zis ca si ce daca cred ca a auzit si el credeti ca l-am ranit? Astazi trebuia sa merg la colindat cu el si cu o fata si inca un baiat. Fac tot ce e posibil numai sa ma intalnesc cu el. Tin sa precizez ca diriginta ne-a mutat din banca.Si am suferit ft tare imi dau seama ca nu am stiut sa apreciez atunci cand am astat cu el in banca.Credeti ca este bien sa ii spun ca il iubesc nu am nimic de pierdut? Funda si spuneti-mi ce credeti! si ft important cum sa ii spun

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Daca il placi,de ce ai zis ''si ce daca ''.ai gresit,fiecare baiat are orgoliul lui,si poate ca l-ai ranit.Dar totusi daca il iubesti si te iubeste nu ai nimic de pierdut,poti sa-i spui direct daca esti mai tupeista,insa daca nu ai curaj incearca sa-i arati ca-l iubesti,fa-l pe el sa isi dea seama.(stai pe langa el, priveste-l, vorbeste cu el ).eu te sfatuiesc sa lupti pentru iubirea dintre voi. multa bafta scumpo.te pup

| nicoll7 a răspuns:

Daca si el te place atunci sunei k si tu ai aceleasi sentimente ...inainte sa fie prea tarziu

| stf a răspuns:

Hmm tipul asta cand o sa fie in clasa11...o sa fie mai inalt ca tine desigur...si inca o chestie mai vedem mai incolo cand mai creste acu e doar un pustan si banuiesc ca si tu esti la fel doar o pustoaica happy fara suparare asta este adevarul

| xBebelushax a răspuns:

Suntem de aceeasi varsta si cred ca te inteleg big grin.
Incearca sa ii spui dirigintei tale sa va mute la loc.si incearca sa vorbesti mai mult cu el, sa iesiti impreuna undeva...la un film,un suc,o plimbare etc. big grin sfatul meu este sa nu ii spui ca il placi pentru ca nu ar mai avea farmec si poate te`ar lua in bataie de joc..., deci incearca sa te apropii cat mai mult de el si iti spun un secret big grin, la mine merge mereu : cu privirea faci aproape orce big grin