| Alexandra_Alexa_1993 a întrebat:

UBuna. In ultima vreme ma cert aproape in fiecare zi cu iubitul meu. Simt ca ne indepartam. El zice ca eu vb prostii si ca st prea geloasa. Ce as putea sa fac pe viitor ca sa fie totul ok? El se enerveaza destul de repede si nu ii prea place sa comunice despre sentimentele lui insa stiu ca ma iubeste. Si totusi nu ne intelegem.

3 răspunsuri:
| SLexuS a răspuns:

Pe viitor are trebui sa nu fi cam "vulcanica" sa fi deschisa.Sal asculti sa își spun părerile.Și este închis deoarece ca poate tu tipi tot timpul când face ceva și omul sa învățat ca crede ca îl cerți. Deci alta data fi blândă și rezolvati împreună problemele.
Succes în relație!

| Robi673547 a răspuns:

Ai incredere in el.
Intreaba l daca are nevoie sa iasa cu prietenii.(ajuta pentru ca o sa i se faca dor de tine, logic nu? asta daca te iubeste). Daca iese cu ei nu se intampla nimic rau, doar o data, de doua ori apoi o sa i se ia sa plece cu ei, in plus daca vorbeste cu tine in timpul ala prin mesaje nu are ce sa se intample, asta daca esti prea geloasa se intampla in capul tau.

| AlexLK a răspuns:

1:Nu poti sti sigur niciodata ce e in capul unei persoane sau ce gandeste cu exactitate
2:Incearca sa-i acorzi putin mai multa libertate si intelegere.