| DenizaVonDe a întrebat:

Uitati cam cum sta treaba! Astazi la scoala colega mea de banca cu inca un baiat au fost de serviciu pe scoala, iar eu nu aveam cu cine sa stau. Pana la ultima ora am stat cu cel mai bun prieten in banca, dar la ultima ora a decis sa stea cu un alt coleg. L-am inteles si l-am lasat. Dupa ce s-au mutat toti colegii mei cum au vrut, un baiat care a ramas singur in banca (si de care imi place mie) a intrebat in toata clasa cine vrea sa stea cu el, si m-am oferit eu (cum sa nu? :X). Am ras toata ora si chestii de astea. Practic m-am simtit bine. Faza e ca de la un timp tot intra in vorba cu mine, sta mult pe langa mine, ba azi s-a tinut scai tota ziua de mine ca sa-mi ridice tricoul sa vada ce sutien port eu. M-a intrebat daca mi-a placut sa stau cu el in banca si i-am zis (razand si intr-un mod amuzant) ca o sa stau si luni cu el (maine-vineri nu pot pentru ca e de serviciu pe scoala). Intrebarea mea este ce sa deduc din toata chestia asta : Ca ma place sau NU? Pentru ca el mai statea cu o fata Andreea pe care a aratat la toata clasa ca o place : o imbratisa, o pupa pe obraz, o complimenta, dar de la un timp nu mai face asta (un timp de cateva zile - o saptamana). Pun din nou intrebarea:
Ma place sau NU? Ca nu pot sa-i schimb sentimentele fata de mine ca dupa aia ii arat ca sunt disperata, obsedata...
Va multumesc si vreau raspunsuri serioase! Fara mistouri!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ori vrea s-o faca pe Andreea geloasa cu tine,ori vroia sa te faca pe tine geloasa cu Andreea!
Mai asteapta o saptamana,pastreaza asa zisa amicitie dintre voi,mai glumeste daca se apropie, dar nu arata nimic, doar studiaza-l sa poti afla adevarul.
Parerea mea.
Tu decizi.

| AnGeL a răspuns:

Mai asteapta un timp...mai analizeaza-i comportamentul si asigurate ca nu zboara din floare in floare ca sa spun asakiss (daca mai ai alte intrebari trm mesaj privat)

| UbexFlo a răspuns:

Poate ca te place daca se comporta asa si acum numai cu tine.Dar totusi, cum a lasat-o pe aia, Andreea, asa te poate lasa si pe tine.Du-te maine si viziteaza-l daca tot e de servici. Cere-ti voie la baie intr-o ora si mergi la el, ii dai un pupic pe obraz si fugi.big grin Daca el e mai nebunatic, fii si tu, ca sa-i arati ca va potriviti tongue

| 0IoAnA0 a răspuns:

Daca acum o saptamana se dadea la alta si acum la tine poate fi unul care alearga dupa mai multe si nu prea trebuie sa ai incredere...dar foarte usor se poate schimba ce am zis eu mai sus si de fapt el chiar sa te placa.cel mai bine e sa incerci sa aflii ori de la un prieten comun, sau chiar de la el. bafta!

| DarQueen a răspuns:

Hm, e fustangiu.
Eu zic sa nu pui sentimente in joc, daca nu vrei sa pierzi.