| KFC a întrebat:

Uite TPU! Povestea mea suna cam asa:Anul trecut in luna octombrie m-am apucat de fumat impreuna cu o colega de-a mea foarte frumoasa draguta etc.si am devenit prieteni foarte buni.Ne ajutam reciproc cu alti baieti respectiv fete cu sfaturi etc si eram prieteni buni mereu aproape unul de celalalt. Ei bine si la un moment dat intr-o seara cand eram cu ea in oras s-a intamplat: am simtit ca ard cand m-am uitat la ea si mi-am dat seama ca m-am indragostit de ea. Ea a mai avut prieteni de atunci dar eu pur si simplu nu am mai putut. ma gandeam doar la ea.si as fi fost in stare de orice pentru ea. ei bine intr-o dupa amiaza am mers cu varul meu in oras si mi-a zis ca ar trebui sa ii zic ce simt pentru ea pentru ca oricum avem o relatie deschisa si nu trebuie neaparat sa ii cerc ceva. doar sa ii zic asta.Asa ca mi-am luat inima in dinti si odata dupa ce am condus-o acasa i-am spus asta( ea era cu un baiat la care tinea destul de mult in acel moment) si ea a inceput sa plannga. in acea seara am vorbit cu ea pe mess si mi-a zis ca tine foarte mult si la mine si la acel baiat numai ca pana atunci m-a perceput ca pe un prieten foarte bun si nu altceva.atunci am zis ca nu are rost sa o stresez si i-am zis ca sa ramanem prieteni buni. dupa cateva zile ea realizeaza ca acel baiat era un nesimtit si ca era cu ea doar ca sa o foloseasca sa faca geloasa pe alta fata. ea e singura acum si tin mult la ea dar as zice ca nu sunt atat de dragut pe cat este ea. ea este foarte frumoasa si desteapta.si eu am note destul de bune dar nu arat foarte bine...asta e problema mea si nicio fata nu vede altceva la un baiat deci... nu stiu ce sa ii mai zic. stiu ca tin mult la ea.foarte mult.doar daca s-ar uita si la mine. e dificil.si imi zice tot timpul cat de bun prieten pot fi si ca sunt incredibil etc... dar nu e tot ce vreau. nu stiu ce trebuie facut aici. poate ca ma place...ar fi si asta o posibilitate dar nu stiu. imi poate da cineva un sfat. cum trebuie sa procedez pentru a o face sa ma placa sau sa ii dau de inteles discret ca as vrea sa fiu cu ea etc... c-ati prins voi. ma poate ajuta >cineva.? dau fundita dinaia pentru un raspuns care ma ajuta.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Asa...am avut rabdare sati citesc povestea si mi se pare draguta si totusi trsita sad
Acum tipa e singura si cel mai bun moment in care sa te apropii de ea ar fi acesta. Clar e ranita de despartire si bineinteles e si socata de ce i-ai spus. Ca sa spun asa eu sunt fata si o intelec ca in acest moment parca sta numa sa nu cada in prapastie. Ea te cunoaste si cred ca aspectul nu o intereseaza atat de mult ( poate exagerezi si tu frate laughing ). Cel mai bine ar fi sa continuati sa iesiti si sa flirtezi cu ea. Iao in brate, zambestei frumos si vb deschis cu ea. Spune-i din nou ce simti si intreab-o ce simte la randul ei ( face to face ). Poate e atasata de tine ca si prieten si e constienta ca daca ati deveni iubiti ati pierde toata aceasta prietenie. Si atunci este confuza. Oare ce sa faca? Sa piarda prietenia pentru iubire sau alege prietenia. Pentru ca poate ii se pare mai bine sa ramaneti prieteni pentru ca iubiti isi poate gasi 50 da prieteni ca tine mai rar.
Vorbesti deschis ( si zii sa nu planga cryinglaughing ) ii cea mai buna solutiewinking
Succes :*

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Modul in care ne-ai povestit aici totul, ma face sa cred ca esti intr-adevar un baiat deosebit, cum rar mai sunt in ziua de azi.Esti bun si modest, prea modest.Si foarte indragostit.Iti propun sa mai faci o incercare,sa nu mai fii asa nemultumit de cum esti,sa nu te mai micsorezi singur in ochii tai. Apropie-te de ea si vorbeste-i, daca nu poti de emotii, scrie-i.Esti prietenul ei bun, spune-i ca e cel mai bun lucru sa te indragostesti de cel mai bun prieten.Stii melodia asta, cred
http://www.youtube.com/watch?v=XeKH33o1Lnw
Nu am trucuri secrete, nu stiu ce ai putea sa-i spui.Stiu,insa,ca o iubesti sincer, motiv pentru care te sfatuiesc sa mai incerci o data sa-i oferi dragostea ta.Sau ii scrii, sau pe mess sau iti iei inima in dinti si...ii vorbesti.Mult noroc.

| wildthing a răspuns:

Tu i-ai spus deja ca o iubesti, urmatorul pas ar fi trebuit sa il faca ea...si deocamdata inteleg ca se da lovita si iti serveste placa asta cu "prietenul bun". Eu zic sa joci un pic la cacialma si sa faci pe suparatul o perioada...nimic exagerat, nu raci relatiile, ci doar vorbeste mai putin si foarte important, evita-i privirea cu tristete (avand grija ca ea sa observe asta). Daca e inteligenta si simte ceea ce ai vrea tu sa simta pentru tine, va face acel pas despre care iti scriam mai sus.

| princess_9789 a răspuns:

Pai incearca sa o scoti mai des la o plimbarica prin parc, la un suc, si discret sa ii bati niste apropouri, sau sa o intrebi ce reprezinti tu pentru ea. Tu fii sincer si deschis cu ea si spune i cat de mult tii la ea. Spune i ca si daca ati fi impreuna nu ti-ai dori sa o pierzi ca prietena, pentru ca ea inseamna foarte mult pentru tine, iar prietenia voastra la fel. Complimenteaz -o dar nu foarte mult ca se va simti prost, si daca ai glume amuz o happy... Mie asa mi-ar placeahappy Mult succes!

| InnocentKid91 a răspuns:

Pai dai si tu niste flori ceva, invit-o la un suc, si gaseste un moment bun sa-i zici.winking

| simona223 a răspuns:

Incerca sa te aranjezi mai mult.sa te imbraci mai frumos...dai niste flori sau un parfum.sau invit-o la tine intr-o seara si fa o atmosfera romantica.

| McCrush a răspuns:

Gaseste sa faci multe lucruri amuzante, sa o inviti undeva, sa faceti multe lucruri impreuna.atunci vazand cum esti si o sa realizeze ca te place.stiu din propria experientawinking(chiar daca te-a ajutat sfatul meu nu vreau nici o funda doar descurcate bine.succes

| dublud a răspuns:

Buna.:)
Trimitei cu un mesaj anonim linkul acesta : http://www.tpu.ro/......-mea/...:) Sunt sigura ca o sa inteleaga perfect si daca e fata desteapta o sa fi cu tine. :)
Mult Succes
Bye.:*

| Khanikua a răspuns:

Stai cu ea ak, pentru ca e foarte trista deprimata incearca sa o inveselesti iai anumite lucrui ca sa vada ca ti l ea si ca ii vrei tot binele, si dupa ce ai obs ca ea nu mai e trista deloc invit-o l un suc ceva si iai un buchet de flori si arata-i cat de mult o iubesti, sper ca te-am ajutat:*

| andreeamihaela_3557 a răspuns:

Asta e problema nu esti la fel de dragut ca ea. Daca ea s-a indragostit de tine o sa te placa pentru cea ce esti nu pentru cum arati.Cum ai spus in intrebare voi acum sunteti doar prieteni ei o sa ii fie foarte greu sa se gandeasca si sa te vada alceva decat un simplu prieten dar o sa treaca o anumita vreme si o sa se indragosteasca si ea de tine iti propun sa vezi cum reactioneaza cand te vede cu o fata.Incearca si spune-mi cum a reactionat.