| Jorah a întrebat:

Uleiul de corp Johnson Baby fără arome, se poate folosi ca lubrifiant în timpul actului sexual?! Doresc un răspuns cu argumente pro sau contra dacă se poate.

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

NU.Foloseste uleiuri si geluri in care este specificat uzul intern in descriere.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este pentru corp inseamna ca este pentru pielea de pe corp.Foloseste lubrifiant special pentru asa ceva.Ce-ti poate debita mintea!

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu, deoarece el nu este pe baza de apa si poate "ataca" prezervativul si se poate rupe.
Plus ca contine compusi care poate irita vaginul dar si penisul.
Este mai indicat sa folosesti un lubrifiant facut in acest scop pe baza de apa, cum este cel de la durex.

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns (pentru LaLaura):

Ma masturbez cu ulei baby nu este nici o problema, termenul de garantie sa fie ok.

| irina202333 a răspuns:

Nu o sa ma mai gandesc niciodata la Johnson's Baby la fel dupa intrebarea asta. Scarbos.

| mihai69 a răspuns:

Dacă prin act sexual înțelegi masturbare - atunci e OK.
Pentru sex în doi, în niciun caz.

| minrest a răspuns:

Uleiul de corp este gândit și fabricat pentru uz extern. LubrifianțiI pentru sex se fac pe baza de apa. Nu văd de ce nu ai cumpara produsul potrivit.

| LoveSleep a răspuns (pentru minrest):

Știi și tu, e criză și probabil că s-a gândit să economisească.
Inteligentă fată, zic eu.

| Jorah explică (pentru LoveSleep):

Nu intenționez să folosesc așa ceva, deci nu-ți mai da cu pararea frate laughing A fost o simplă întrebare pentru că nu am găsit destule informații pe internet și auzeam mulți oameni că folosesc așa ceva și mi se părea absurd. Stai parcat că nu era nevoie de un comentariu inutil.

| Alcyon a răspuns:

Nu e bine sa folosesti decat lubrifianti speciali, de la sex shop. Cele care nu sunt destinate activitatii sexuale, e posibil sa provoace iritatii.

| Sergiu72 a răspuns:

Da. eu il folosesc cand imi penetrez iubita anal.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Sergiu72):

Daca accepta inseamna ca si ea gandeste cu fundul.Pana cand va ajunge la doctor.

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns (pentru Sergiu72):

Foarte bine unge si vaginul sau anusul depinde de penetrare

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns:

Se poate folosi, unge bine vaginul si penisul si masturbeazate, vei avea placeri mari.