| anonim_4396 a întrebat:

Ultima mea menstruație a fost in data de 5 Ianuarie, de atunci nu mi-a mai venit și suntem in 19 Februarie. Iar ultimul meu act sexual cu soțul a fost in data de 1 Ianuarie. S-ar putea sa fiu însărcinată? Și încât un detaliu, am o pofta nebuna pe ciocolata. s-ar putea sa fie un semn?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a fi insarcinata si din acest motiv sa nu iti apara si porneasca sangerarea menstruala. Efectuarea unui test de sarcina reprezinta unicul mod precis si sigur de a afla care este de fapt situatia ta reala in aceasta privinta. Mai ales ca au aparut si anumite... pofte. big grin Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îți faci niște analize la laborator.
Așa vei ști cu siguranță dacă ești însărcinată sau nu.

| Goete a răspuns:

Daca menstruatia ti-a venit dupa contactul sexual, e putin probabil sa fi insarcinata. Adica, stai putin, ca acum vad ca specifici: ultimul tau contact sexual "cu sotul", a fost pe 1 Ianuarie - deci nu ultimul tau contact sexual dat fiind ca sunt si alti barbati. Ceea ce nu e de mirare, in mod sigur nici el nu poate mai bine de o luna jumate fara sex. Fa un test de sarcina, asa vei afla sigur.

| MariaDenisa26 a răspuns (pentru Goete):

El lucrează in Germania, șofer pe tir, iar in 1 Ianuarie a plecat la munca. Eu nicidecum nu am avut alte relații sexuale cu alți bărbați! Nu spuneam ca ULTIMUL MEU ACT SEXUAL a fost in 1, dacă mai făceam și după aia!

| Goete a răspuns (pentru MariaDenisa26):

Ceea ce ai spus a fost ca era ultimul tau act sexual CU SOTUL TAU, ceea ce nu exclude ca ai avut altul cu altcineva. E chiar atat de greu de inteles?

| MariaDenisa26 a răspuns (pentru Goete):

Tu ești grea de cap. Ți se pare ca am specificat ca am făcut sex cu altcineva? Te gasesti și tu sa te bagi in seama. Nici nu sti ce vorbești sau ce zice altul.

| Goete a răspuns (pentru MariaDenisa26):

Tampita poti sa fi, vorbind clar. Spui cand a fost ultimul act sexual cu sotul tau, ceea ce nici pe departe nu inseamna ca nu ai avut dupa acea data alt act sexual cu altcineva.
Nu are rost sa continuam, ai coeficientul de inteligenta in prapastie.
Daca tu spui:
"Iar ultimul meu act sexual cu soțul a fost in data de 1 Ianuarie." Chiar faptul ca mentionezi ca ultimul act "cu sotul tau" lasa sa se subinteleaga - si chiar daca nu se subintelege dar prin logica pot exista alte acte sexuale cu altcineva decat sotul tau, care au avut loc dupa aceasta data.
Ai fi moarta in Instanță.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună.
Fa un test de sarcină.
Poate fi și o problemă hormonală din cauza scăderi în greutate sau a stresului etc.
Însă poate fi și vorba de o sarcina.

Sănătate.

| Marius925990 a răspuns:

Nu se poate sa fi insarcinata daca dupa contact ai avut menstruatie. Ciocolata nu are nici o treaba.

| karmaitsabitch a răspuns:

Nu crezi că te-a pus destul pe gânduri încât să iei un test de sarcină sau să te duci la un control? TPU n-are de unde să știe dacă ești sau nu însărcinată.