| Meli2314 a întrebat:

Ultimele 10 zile dinainte de ciclu sunt sigure nu? Daca am facut-o protejat, si oricum nu s-a terminat in mine, nu sunt sanse sa raman nu?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te îmbăta cu apă chioara. Vrei să dormi liniștită, pune-i prezervativ!

| Emilian65 a răspuns:

Da, șansele de a rămâne gravidă sunt nule.

| sofisis a răspuns:

Trecand peste faptul ca daca ai folosit prezervativ oricum e inutila ingrijorarea, NUMAI si NUMAI daca ai ciclu regulat ( adica per total in ultimile 6-8 luni sa fii avut o zi - doua intarziere).

| CodrutElian1990 a răspuns:

M-ai facut sa rad. Daca ati facut sex protejat, nu putea sa se termine in tine, ci in prezervativ. Daca faci sex cu prezervativ sunt sigure toate zilele, cu conditia sa nu intrvina un accident: rupera prezervativului, ramanera prezervativului in vagin, introducerea degetului care a venit in contact cu sperma.
Zilele sigure se calculeaa pentru un sex neprotejat. Da, ultimile zece zile din ciclu (cele de dinaintea primei zi de menstruatie) sunt nefertile.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ati facut-o protejat, nu sunt sanse.

| Pool77 a răspuns:

Doar daca ai un ciclu regulat.