| Cristina788 a întrebat:

Un amic de-al meu nu mai vorbește cu mine, înainte vorbeam des cu el, de 2 săptămâni și-a facut o iubită și s-a schimbat, nici măcar pe stradă nu mă bagă in seamă.
Nu îmi mai raspunde nici pe Facebook.
Aveți idee cum să il conving să vorbească cu mine?
Nu i-am facut nimic rău.

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Cand il mai vezi intreaba-l direct de ce si-a schimbat comportamentul fata de tine. Poate are o iubita geloasa care i-a impus sa nu mai vorbeasca cu nicio fata, ceea ce e stupid. E nesimtire din partea lui sa te evite. Nu era greu sa iti dea un mesaj cu "pa, nu mai vorbim". O sa te caute singur cand isi va da seama ca s-a comportat asa. Unii oameni au puterea asta de a se schimba intr-o clipa. Nu fi trista. Fata in fata e mai greu sa minta si poti afla adevarul.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voi nu ne intelegeti noi nu vrem prieteni cu voi, are iubita desi numai prezinti interes pentru el, il inteleg perfect, prieteni intre baieti si fete e doar in mintea voastra

| Sofer a răspuns:

Nu poți sa obligi pe cineva sa vorbească cu tine dacă nu vrea.

| Goete a răspuns:

Nici Dumnezeu nu schimba vointa oamenilor, de ce ai face-o tu daca nu vrea?
Poate are iubita geloasa sau poate s-a plictisit sa astepte sa fii tu iubita lui si si-a gasit alta.
Opreste-l si intreaba-l.

| JustStitch a răspuns:

Poți să vorbești cu minewinking

| Goete a răspuns (pentru JustStitch):

Ce frumosndon partea ta, pot vorbi si eu cu tine happy?

| JustStitch a răspuns (pentru Goete):

Da, putem vorbiwinking

| Justme79 a răspuns:

Ignora-l mi se pare lipsa de respect că nu îți răspunde măcar la un simplu salut posibil se crede vreun prinț acum că are și el prietena tongue

| cristian200313 a răspuns:

Din pacate, nu poti face nimic, daca nu mai vorbeste cu tine, sa fie sanatos. Lasa-l in pace, treci peste asta.
O zi buna.