| Jaquelineeremia a întrebat:

Un băiat de la mine din școală (stau în Germania, vorbesc multe limbii prin care se afla și italiana, acestuia băiat o sa ii spun x) deci, prietenul lui x a venit la mine și m-a întrebat dacă x mi se pare drăguț (x nu este dragut) dar x fiind de fata nu era sa ii zic ca arata ca o sosea rupta asa cam zis "ammmm, sssssi" in italiana pentru ca cei doi sunt italienii dar se vedea ca mint(probabil x nu și-a dat seama pentru ca mi-a scris numărul lui pe o hârtie, WTF ce e neînregula cu tipu asta?!) ma rog, a trecut 1 săptămâna de când mi-a dat numărul lui și eu încă nu l-am sunat pentru ca nu vreau nimic cu el. Oare sa ii trimit mesaj? În pauze îmi spune ciao și câteodată ma mai baga în seama (in Germania sunt pauze între ore de câte 5 minute și o pauza de 15 minute)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti interesat de el, nu-i scrie, evita-l si nu fa contact vizual cu el, cand il intalnesti intamplator.
Faptul ca ai fost intrebata daca acel baiat este dragut, nu inseamna ca trebuie sa-l si placi, sau sa-l contactezi, chiar daca ai primit telefonul lui.
Daca prietenul lui de va interba de ce nu-l suni, spune-i ca nu esti interesata de persoana aluia.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar avea nici un rost sa-i dai sperante desarte, inutile din moment ce nu-ti place, nu te atrage asa numitul x. Faptul ca ti-a dat nr. lui de telefon nu te obliga sa-l apelezi fara rost. Cand il vezi/va intalniti intamplator ii raspunzi la salut asa cum face orice persoana civilizata insa nimic mai mult. Isi va da seama ca nu esti atrasa de persoana lui si cu timpul va inceta sa-ti mai caute privirea. Succes si toate cele bune!

| Asdfghjklove69 a răspuns:

Unde stai exact în Germania? Eu stau lângă Ludwigsburg, în Grossbottwar. Baden-Wurtemberg.

| Jaquelineeremia explică (pentru Asdfghjklove69):

Plochingen

| Jaquelineeremia explică (pentru Asdfghjklove69):

Stau in Plochingen