| AmIraPrinceSs a întrebat:

Un baiat vrea sa fiu prietena lui cum pot spune frumos NU?big grin

Răspuns Câştigător
| Andandut a răspuns:

Oricat de frumos i-ai spune tu NU, tot il vei rani, asa ca mai bine spune-i direct ca NU vrei sa fii cu el deoarece nu este genul tau.

9 răspunsuri:
| Timeea_1190 a răspuns:

Ii spui frumos ca nu e genul tau, sau ca momentan nu ai nevoie de iubithappy. Sau pur si simplu ii spui ca ai pe altcineva.

| eusuntconsuelosiiliubescpeyoyo a răspuns:

Cam asa ceva: stii tu esti un baiat de treaba si mi-e frica ca daca ne punem impreuna si n-ar rezista relatia te-as pierde ca prieten si chiar nu vreau chestia asta...sau ii poti spune asa: pai nu stiu ce sa zic eu abia am trecut printr-o relatie foarte dificila si nu stiu daca sunt pregatita pentru alta suferinta, vreau sa stau linistita pentru putin timp

| x4z5 a răspuns:

Ii spui asa:
asculta x (numele lui) esti un baiat simpatic dar eu am pe altcineva...
cel putin asa scapi de el...si nici nu o sa se simta prost...

| love_6120 a răspuns:

Nu prea potilaughing
adica adica te intelegi bine cu el spune-i ca tu il vezi doar ca pe un prieten.big grin

SUCCES!

| Miяu a răspuns:

Tu esti un baiat dragut, si chiar as vrea, dar momentan imi e mai bine asa.

| anyska a răspuns:

Trimite-l direct la plimbare. Daca il iei cu frumuselu s-ar putea gandi ca esti prea timida sau ceva de genu. Daca chiar ii va placea de tine va intelege si se va comporta cu maturitate.

| Rayyy a răspuns:

Ii poti spune ca apreciezi initiativa lui, insa nu doresti sa te implici intr-o relatie si ca ati prefera sa ramaneti doar prieteni.
Eu asa as proceda...si te sfatuiesc sa nu folosesti replici ca "nu esti genul meu" sau "am pe altcineva".

Prima este putin cam dura, iar respectivul baiat s-ar simti prost, iar a doua poate fi foarte repede infirmata.happy

| Mar a răspuns:

Iti dai seama ca oricum il va durea oleaca big grin.nu incerca sa ii spui direct NU! asta sa nu faci.pai vii si tu cu texte gen :Mda nu stiu. nu prea cred.nu prea am chef de un prieten acum. imi pare rau ...sau poti sa creezi orice scuza ca nu vrei sa fii cu elwinking. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cateva variante. Ii explici ca nu esti pregatita pentru o alta relatie sau pentru ca nu il placi indeajuns sau ca simti ca e nevoie sa simti ceva mai mult ca sa incepi o relatie, sau poate ai pe altcineva, sau ii explici frumusel ca nu e tipul tau de prieten. Totusi, iti recomand partea cu : simti ca e nevoie de sentimente mai puternice decat cele ca pentru un amic pentru o relatie. In cazul asta daca tot insista pentru ca e probabil sa spuna ca asta se va schimba, insista si tu si spune ca nu crezi... Partea asta o consider eu mai finuta si mai atenta.