| WildLatte a întrebat:

Un barbat care se declară indragostit ( ba chiar afirmă că iubește ) își poate pierde in timp interesul și atracția față de persoana iubită, datorită lipsei activității sexuale? Mă refer la o perioada mai lungă de timp ca de ex 1 an jumatate.

9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ce scrieți aici, nu este iubire! Este pur și simplu un concubinaj sexual. Iubire este atunci când trec împreună peste toate greutățile vieții, peste problemele medicale!
A căuta o altă parteneră de sex, când "iubita" este bolnavă, îl consider un act de barbarie sentimentală. Apoi, ei, se întreabă de ce sunt părăsiți! Din cauza asta! Pentru că fata, nu doar ginecologic este bolnavă, dar suferă și psihic, sufletește că nu mai poate să își îndeplinească îndatoririle de femeie!
El, în loc să se gândească cu cine poate face sex, mai bine ar fi alături de parteneră și o sprijină sufletește, moral să treacă cu bine peste această problemă!

| RoCkKiD a răspuns:

Se poate si nu e neaparat doar la barbati, e valabil la fel de bine si le femei.

| RAY a răspuns:

Asta e o intrebare la care nu prea am un raspuns, iubirea nu inseamna doar sex dar si sexul conteaza intr o relatie,plus ca vad o gandire extreme de ce sa nu faca sex, nu-mi plac extremele, radicalismele, vazutul in alb, negru, repet e greu de afirmat ceva, NU STIU DEPINDE DE FIECARE INDIVID IN PARTE

| sierra1 a răspuns:

O, da!

| Plato a răspuns:

Nici macar nu se pune problema. Cine raspunde afirmativ, habar nu are ce inseamna iubirea.
Iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost niciodata iubire. Asta sa-ti fie clar. Daca te iubeste, te iubeste indiferent de orice circumstante.
Gandeste-te putin, in cazul regretabil, Doamne fereste, sa ramai invalida, ce se intampla? Daca te iubeste ramane cu tine si nici nu te insala, nu? Pune-ti putin problema asta. Daca el isi pierde "iubirea" din atat, ce se intampla intr-un scenariu tragic? Te lasa pur si simplu, asa-i? Repet: Iubirea NU trece, INDIFERENT de circumstante. Baga bine la cap.
Daca te iubeste, o va face mereu, oricat de grea si nasoala ar fi situatia, chiar daca nu ii poti oferi nimic altceva decat iubire la randul tau (care, de altfel, inseamna ca ii oferi tot).

| ywar a răspuns:

L-ai lasat 1 an si jumatate fara tema neefectuata? Mamaaaa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar Ce a facut acea femeie pentru el de o iubeste atat?
Depinde de n chestii, eu imi imaginez o ipostaza cum ca chiar nu poti face sex din diferite motive. Sau poate nu te gra esti cu sexul sa fi sigura ca el e cel potrivit? daca acea femeie are o contributie buna asupra vietii lui. Poate sa fie totul la fel, nu isi pierde nici un interes. Face-ti sex doar pentru procreere. Ce sa zic.

| llleo a răspuns:

E posibil.

| mariuscdrz a răspuns:

Da