| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Un divort, poate maturiza o persoana?

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

Orice despartire maturizeaza omul!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu l-a maturizat casatoria, crezi ca o s-o faca divortul? Nu. Exista persoane care nu invata niciodata din propriile greseli...

| Mary_5158 a răspuns:

Acea persoasa e nevoita sa se maturizeze.
daca a calcat o data pe grebla, si l-a durut, nu ia placut.atunci data viitoate la sigur va fi mult mai atent.
e ceia ce gindesc

| FuckOnCocaine a răspuns:

Un divorț poate maturiza copiii acelei familii. soții rămân la fel de încuiați ca înainte. happy

| Șușșș a răspuns:

Asta nu stiu sigur, dar stiu ca un divort poate afecta o persoana.

| mikilaina a răspuns:

Orice experienta si traire maturireaza, schimba si influenteaza caracterul / temperamentul / modul de a gandi al unei persoane. Eu citesc frecvent site-ul topexperti.ro si am gasit un articol dragut despre divort. Ti-l recomand si tie.http://www. topexperti.ro/experti/Delia-Ciobancan_396/articole/Dupa-divort-barbatii-isi-refac-mai-usor-viata-de-cuplu_451

Sper sa iti fie de folos si sa contribuie la dezvoltarea persoanala:)

| Sasha9 a răspuns:

Da foarte mult si inveti ff multe din cate stiu eu si mi-au zis pers care au trecut prin asa ceva

| alexandra_6514 a răspuns:

Da,dar nu intotdeauna, depinde de persoana de ceea ce isi doreste, daca are pe cineva pentru care a divortat cu siguranta nu sufera.