| anonim_4396 a întrebat:

Un penis de 10-11 cm poate satisface o fata?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Din punct de vedere științific, circumferința penisului este mult mai importantă decât lungimea lui. Adâncimea medie a vaginului este de 15 cm, însă există diferențe importante cu privire la zonele care pot fi stimulate cel mai mult.

Primii 5 cm din adâncimea vaginului sunt cei mai importanți, deoarece conțin cele mai multe terminații nervoase a căror excitare duce la orgasm.
Femeile care se plâng de mărimea insuficientă a penisului partenerului menționează de obicei că nu au orgasm, convinse că știu motivul. Adevărul este însă mai complex de atât. Indiferent de mărimea penisului, un bărbat care nu se pricepe sau nu își dă interesul are șanse mult mai mici să aducă partenera la orgasm, indiferent de mărime.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunile vaginului sunt dependente de anumiti factori care variaza in functie de varsta, viata sexuala si de faptul daca femeia a nascut sau nu, precum si de caracteristicile individuale. Are o directie oblica de jos in sus si dinainte-inapoi, o lungime medie exte deaproximativ 8cm existand o diferenta de 1-2cm intre peretele anterior fata de cel posterior care are aproximativ 10 cm. http://anatomie.romedic.ro/vaginul. In consecinta se poate considera ca se poate satisface o femeie chiar si cu un penis cu dimensiunea celei avute de tine. In plus cei mai putin dotati pot aduce femeia in stare de excitatie maxima folosind degetele, buzele, limba si imaginatia. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca poti satisface orice fata cu un asemenea penis.

| peperonies a răspuns:

Da dar tu probabil nu poti.

| Santo2190 a răspuns:

Da,ea simte primii 5cm restul e can-can

| dopeMarian a răspuns:

Eu zic ca da.