| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Un penis de 12 cm in stare de erectie poate satisface o femeie de 25 de anii? Ce-i Care cred ca e o intrebare stupida mai bine nu raspundeti

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu siguranta da. Insa trebuie sa stii ca dimensiunea penisului conteaza foarte putin si e mult mai importanta tehnica, grija si durata actului sexual.

| Yon1470 a răspuns (pentru Brigaela):

Si daca femeia a avut mai multe relatii sexuale sau a suferit vreun chiuretaj sau are un copilas, s-ar mai multumi cu 12 cm sau o enerveaza? Conteaza si tehnica si cat de mult stii s-o exciti, dar cand e pregatita si n-ai ce sa bagi acolo, nu prea merge.Adica dai in gol!

| Brigaela a răspuns (pentru Yon1470):

Vaginul este o cavitate virtuala, asta inseamna ca in afara contactului sexual (si a nasterii), peretii sunt lipiti, ca un balon gol. In timpul actului sexual el se adapteaza la dimensiunea penisului (de aceea se si numeste vagin, adica teaca) si se largeste exact cat este nevoie pentru a se mula pe penis. Asadar, nu exista nici un motiv sa nu mearga, mai ales ca 12 cm este dimensiunea medie a unui penis in zona noastra (asta insemnand ca exista barbati normal conformati cu dimensiuni mai mici, care nu au absolut nici o problema in viata lor sexuala). Barbatii nepriceputi dau vina pe dimensiune, desi te asigur ca nu este cazul.

| Yon1470 a răspuns (pentru Brigaela):

Eu iti spun suta in mie ca si dimensiunea conteaza, d-aia ne cautam si parteneri potriviti si sunt femei care au copii de mici sau sunt trecute prin multe incercari si experiente sexuale si nu se mai muleaza nimic, crede-ma. Poti sa ai limba ca smirghelu` si s-o descanti, daca n-ai cu ce, n-ai cu ce! Teoria nu-i ca practica! Iar dimensiunea medie a unui penis prin partile noastre se incadreaza undeva la 14 respectiv 15 cm, nu 12.

| Brigaela a răspuns (pentru Yon1470):

Ia uite ce zice stiinta: https://www.medicalnewstoday.com/articles/271647.php

| minrest a răspuns (pentru Yon1470):

Asta cu datul in gol ii deranjeaza pe barbati, ele simt doar un pic mai slab. Si daca dai in gol, ce, te grabesti undeva? Daca femeia e frumoasa, vrei sa-mi spui ca nu stai bine acolo? Chiar daca iesi fara sa ejaculezi, nu e graba, pana dimineata mai este. Toate femeile se largesc destul de mult, si nu e nici o nenorocire.

| Yon1470 a răspuns (pentru minrest):

Pentru tine nu o fi o nenorocire, dar pentru ele, poate se putea mai bine.

| minrest a răspuns (pentru Yon1470):

Dar nu ele s-au largit? Si in al doilea rand, am zis ca tocmai pe ele pare sa le deranjeze mai putin.

| Yon1470 a răspuns (pentru minrest):

Ele s-au largit, doar ca unii cred ca un penis de 12 cm poate satisface si asemenea galeti.

| minrest a răspuns (pentru Yon1470):

Ce ar fi de facut? Sa promita ca se va indrepta? Intrebarea era daca poate satisface o femeie de 25 de ani cu un penis de 12 cm, nu ce se intampla in cazul unei nepotriviri extreme intre organele genitale. Nu uita ca 12 cm e dimensiunea mediein zona noastra.

| sir sanjei a răspuns (pentru Yon1470):

"Eu iti spun suta in mie"

Ce amuzant esti.
Suta in mie inseamna exact 10%.
Deci cam atat de multa dreptate ai in orice afirmatie pe care ai facut-o pe aici.

Răspuns utilizator avertizat
55 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Micuta rau putulica baiatului.
Dar nah, ar putea satisface daca, baiatul ar fi priceput in a folosii imaginatia, limba, degetele sau alte jucarii sexuale.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai vorbi prostii media României este exact de 12 conform studiilor deci ai avut destui cu 12 cm si te-au satisfăcut nu mai face mistouri pe aici ca stii cum e cu 12 ca de aia e media romaniei ai avut barbati destui cu 12

| Violleta2022 a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

Nu am avut nevoie de "multi" ca sa ma satisfaca, fiindca am un barbat, care are un penis adevarat. Norocul meu ca nu-i roman la origini

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bravo tie dar ai avut cu siguranta si roman macar odata in viata care o avea de 12 13 si te a satisfăcut si ala ca vaginu tau nu are 20 cm ca sa zici ca nu e suficient de 12 cm

| Violleta2022 a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

Total gersit. Ti-am explicat ca nu am avut nici un roman...ce nu intelegi?

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Te-ai născut in Romania si nu ai avut niciodata iubit roman imi e greu sa cred oricum https://www.integration.ro/......membrului/ Arunca un ochi aici vaginu femei este intre 7-14 cm lungime deci un penis de 12 este potrivit pentru 90% din femeile românce de aia și stau cu barbatii Români pentru ca se simt satisfăcute deci și dacă ai încerca sa ai o partida de sex cu unu cu penis de 12 sau 13 cm te va satisface pentru ca vaginu femei este intre 7-14 cm si imi e greu sa cred ca vaginu tau este mai mare de 14 ca sunt cazuri foarte rare, 90% din femeile din Romania sunt satisfcaute de marimea medie de 12 13 cm a romanului, oricum si gagicatu ala chiar daca o are mai mare nu inseamna ca unu de 12 sau 13 nu te-ar safisface pentru ca ti am zis cat e vaginul unei femei

| Violleta2022 a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

Baiete, ce-i greu sa intelegi ca sunt oameni pe lumea asta care nu au avut partneri de sex inainte de casatorie, si ca au doar 1 singur partner pe viata?
cand ai tot ce-ti trebuei acasa, nu ai de ce umbla prin amanti.
Curvaraseala si amantalacul nu au fost niciodata pentru mine.
In ce priveste masura vaginului femeii, ia de citeste, ca esti tare depasit de vreme, este flexibil si se poate marii pana la 20cm.
In ce privete cum sunt satisfacute femeile din Romania, cu 12-13 cm, statisticile spun altceva, ca isi accepta soarta de a avea un barbat cu un cuc mic in pantaloni, dar in secret isi fac un amant cu un penis adevarat, sau divorteaza dupa ani de nesatisfactie sexuala. ori isi accepta soarta si nu le mai pasa, ori daca au un barbat destept care vrea sa le satisfaca, atunci pune mana si invata tehnici ajutatoare de a produce orgasme vaginale femeii.
Tu esti inca micut si ai multe lacune in educatia generala ca sa intelegi ce se intampla intre o femeie si un barbat, ce inseamna satisfactia sexuala samd.
Cand un penis mic care mai este si subtire, ala nu are cum produce un orgasm vaginal femeii, pentru ca anatomic nu poate atinge centri nervosi ai vaginului si nu-i poate excita.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stai liniștita 12 13 in primul rand nu e mic in mare majoritate a tarilor penisu e de 13 deci ce e sub 12 este considerat mic cele de 12 13 sunt normale si pot fi barbati cu 12 13 si mai groase decat alti cu 18 cm, oricum eu am gagica din Zambia din africa care e la universitate la noi in București e mult mai satisfacuta de penisu meu de 13.7 si gros decat de un african de o are de 17 18 20 pentru ca alea mari dor cele mari le dor pe femei in special pe ea ca a avut pe unu cu 19 si nu mai putea de durere, eu am 13.7 penis si mai gros decat alții cu 18 19, si femeia e satisfacuta

| Violleta2022 a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

Ma faci sa rad... ce l-ai masurat cu sublerul sa stii ca are 13.7?
Ce ti-a povestit ea cu durerea provocata de un penis mare, a fost doar pentru urechile tale, ca a te faca sa te simti tu bine, nu pentru ca ar fi adevarat.
Marea majoritate a femeilor mint cand au sex, ca au avut orgasm, tocmai pentru a nu face barbatul sa se simta prost. La multe nici nu conteaza fiind o "datorie" sau pru si simplu nici nu au habar ce ar trebui sa simta. Isi daus eama dupa multi ani, ca ceva nu-i in regula si atunci ori isi cauta un amant ori divorteaza, ori se resemneaza si ajung in depresii masive.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vorbestii prostii dacă nu se simtea bine nu statea cu mine se aude și la vecini când geme, se simte bine și alea mari chiar dor multe femei zic asta iti si dovedesc, nu mai fii geloasa ca nu contează mărimea ci tehnica eu la 13.7 o am mai groasa decat multi cu 18, imi dau seama după cum geme cum se simte e satisfăcută

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta trebuie sa intelegi tu ca nu contează marimea pentru fiecare femeie depinde de structura vaginului si mai multe chestii unu cu 18 cm de e agresiv la pat o face pe femeie sa o doara, iti arat daca vrei multe femei care au zis asta mai bine una de 12 13 cu tehnica

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum ai zis si tu marea majoritate a femeilor mint, deci nu toate mint si eu îmi cunosc femeia unele femei chiar prefera o marime normala de 12 13 cu tehnica decat una de 18 20 care sa le doara

| Violleta2022 a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

12-13 cm nu-i "normala", este mica!
Preferabil una medie la 15-16cm
Cat despre motivul pentru care sta cu tine, nu cred ca-i sexul, poate te iubeste, poate are alt interes, dara sta numai ea stie.
cat despre gemetele pe care el aud vecinii, sunt false! Nici o femeie cu bun simt nu ar exagera atata, urland sa auda vecinii, decat daca nu vreasa impresioneze masculul, din cu totul alte motive.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este normala cauta average world penis si o sa ai o mare surpriza ca e de 13 deci 13 e normala, in al 2 lea rand preferabil pentru alte femei nu pentru femeia mea sau altele care sunt ok cu 13 in loc de alea mari de dor

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine ca aud vecini e o vorba, nu stiu daca chiar aud m-am referit de fapt ca l a mine se aude tare nu stiu cum se aude la vecini pana acu nu mi-a zis nimeni?

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| minrest a răspuns:

Penisul de 12 cm nu, caci daca ar fi asa toate femeile de 25 de ani ar detine dildouri de 12 cm. Dar barbatul cu un astfel de penis poate foarte bine, deoarece: 1. Femeia de 24 de ani a ajuns cu el in pat, asta inseamna ca il are in vedere pentru o relatie de durata, iar toate calitatile care il fac eligibil pentru aceasta relatie actioneaza ca factori excitanti. 2. Odata ce exista bunavointa, se folosesc toate mijloacele din dotare, se ajunge si la sex oral, iar sexul oral facut cu cap (caci limba e parte din cap) o va face pe femeie sa uite chiar si de existenta unui organ numit penis.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de femeie.

| OMFGConrad a răspuns:

Lungimea canalului vaginal, în medie, este de 11 cm. Deci, în teorie, da.
Dar nu numai lungimea contează. Contează foarte mult grosimea, pentru a putea stimula clitorisul în timpul penetrării.
De asemenea, contează foarte, foarte mult cum știi să-ți folosești celelalte părți ale corpului (degete, limbă, buze ș.a.). happy
Nu lungimea e totul, dar dacă nu știi cum să folosești și altceva, atunci e o problemă!

| Freya1 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Scuza-ma ca intervin laughing.Dar femeile la care barbati lor au 18 20 cum functioneaza daca vaginul are dor 11?laughing Curiozitatea mea

| Brigaela a răspuns (pentru Freya1):

Curiozitatea ta tine de anatomie, si anume de existenta fundului de sac vaginal, despre care vei invatat in clasa a unsprezecea la biologie. Nu stiu de ce razi, e simplu si toti care au terminat liceul ar trebui sa stie despre asta. Dupa ce ajunge la olul uterin, penisul, daca este mai mare, aluneca in fundul de sac vaginal, ceea ce nu aduce satisfactie in plus pentru nici unul dintre parteneri. Barbatii cu pensiul de peste 18 cm trebuie sa se multumeasca de obicei cu o penetrare incompleta, fiindca altfel ar provoca dureri partenerei. In general, in practica medicala, sunt mult mai frecvente problemele sexuale legate de barbati cu pensiul prea mare, decat cele legate de barbati cu penisul mai mic, desi sunt mai multi barbati cu penisul de 10-12 cm, decat barbati cu peniosul peste 18 cm. Asta deorece viata si stiinta ne invata ca un barbat cu penisul de 12 cm poate satisface orice femeie normal conformata, in timp ce un barbat cu penisul de 19 cm trebuie sa fie mereu atent si grijuliu sa nu ii determine dureri partenerei, ceea ce poate fi frustrant pe termen lung

| Freya1 a răspuns (pentru Brigaela):

Ok nu te contrazic dar sunt niste chesti care nu am cum sa ti le explic aici asa ca lasa...Multumesc de raspuns

| Brigaela a răspuns (pentru Freya1):

Orice poate fi explicat. Iar eu sunt medic, am vazut mii de penisuri si vagine in viata mea, am discutat cu multi oameni cu probleme sexuale. Iti spun asta ca sa vezi ca ma bazez pe niste chestii reale, nu pe folclor.
Si ma intristeaza cum incearca unii, mai ales barbati, sa ii convinga pe adolescenti/tineri ca sunt prea putin dotati si asta le va determina pe partenerele lor sa fie nesatisfacute, desi asta este o minciuna. Cred ca e doar o reactie a celor care nu isi pot satisface partenerele si a femeilor nesatisfacute, o reactie de a-i convinge si pe ceilalti ca vor da gres. Realitatea este ca un barbat cu un penis erect de 12 cm, care este grijuliu cu partenera sa, ii simte ritmurile si se adapteaza la ele, stie cand sa grabeasca si cand sa incetineasca ritmul, isi poate controla ejacularea moduland durata actului sexual dupa necesitati, va fi un campion in pat. Restul sunt discutii.

| Yon1470 a răspuns (pentru Brigaela):

Eu nu am spus-o nici in gluma si nici n-am ras de nimeni.V-am spus si dvs ca, teoria nu-i ca practica si degeaba ne luam dupa oamenii de stiinta, cand realitatea ne da alte rezultate. O femeie nu se poate multumi cu 12 cm, decat daca n-a avut foarte multe experiente sexuale si nu a suferit vreo sarcina sau mai multe. Sunt copile pe acest site, care intreaba, daca si-au inceput viata sexuala si pot ramane insarcinate si au doar 14 ani, dupa cum mentioneaza si ele.La aceasta varsta, daca iti incepi viata sexuala, cand ajungi la 25 de ani, greu te mai multumesti cu un penis de 12 cm, mai ales, daca are si copilasi intre timp sau a suferit vreun avort. Eu propun sa lasam femeile cu experienta sa ne spuna ce dimensiune si-ar dori sau le-ar satisface si sa ignoram oamenii de stiinta, pentru ca da cu virgula.

| OMFGConrad a răspuns (pentru Yon1470):

Propunere respinsă.

| Brigaela a răspuns (pentru Yon1470):

Nataliei i-am spus ca nu este nimic de ras.
Banuiesc ca stii ca experientele empirice sunt inferioare stiintei si, chiar daca, am putea strange aici 2-3000 de femei care sa isi dea cu parerea, tot am obtine date greu de interpretat si de crezut. Fiindca daca e sa ne bazam pe cateva sute de experiente (desi sunt complet irelevante), te sigur ca am discutat eu in viata mea de medic cu mai multe sute de femei cu probleme in a obtine placerea sexuala. Doar vreo doua se plangeau ca partenereul lor nu le aduce satisfactie fiindca are penisul prea mic (si in acest caz dimensiunea era in jur de 7 cm), multe zeci se plangeau ca partenerul are penisul prea mare (17-22 de centimetri) si nu stie sa il foloseasca astfel incat sa nu le provoace dureri, iar cele mai multe (peste 80%) aveau parteneri cu penisul intre 14 si 17 cm, dar care nu erau in stare sa le satisfaca. Dar cum ziceam, este o experienta empirica, mult inferioara stiintei.
Tu pe ce iti bazezi concluziile? Ai vorbit cu mai mult de 1000 de femei cu genul asta de probleme? Fiindca abia atunci ai putea sa formulezi niste concluzii cat de cat relevante. Sau pur si simplu ai vorbit cu 3-400 de femei, ca mine, si crezi ca asta te face expert in domeniu?

| Yon1470 a răspuns (pentru Brigaela):

Explicati-mi si mie si apoi va dau ascultare si crezare! Considerati ca un penis de 12 cm poate satisface o femeie cu 2 sarcini sau cu una sau dupa mai multe experiente sexuale, doar daca partenerul stie s-o excite si dimensiunea sau marimea nu conteaza mai deloc, ele avand vaginul de 11 cm? Am auzit femei care se plang de un penis mai mare si considera 18 cm ca fiind mic pentru unele sau acceptabil pentru altele si vreti sa va cred ca un penis de 12 cm e ok.E ok, dar pentru cine? Sa nu mai vorbim de experientele avute cu diverse femei, care s-au dezvaluit fara nicio retinere.Din spusele lor, nu prea ai ce face cu un penis de 12 cm si nu vreau sa fiu rautacios, pentru ca nu eu spun asta si cred ca marea majoritate stie despre ce vorbesc.Eu va intreb ca si femeie si lasati-ma cu stiinta sau cu cele 3000 de femei sau cate Doamne iarta-ma erau, care v-au spus ca le doare 17 cm!

| Brigaela a răspuns (pentru Yon1470):

Am explicat si e destul de simplu de inteles. Daca consideri ca vaginul nu mai revine la dimensiunea normala dupa nastere, atunci inseamna ac orice penis sub dimensiunea unui copil (adica in jur de 50 de cm) este nesatisfacator, sincer, ce ar mai conta 5 cm? Dar de fapt, stiinta, experienta, inteligenta ne arata ca vaginul este muscular si elastic, el va revenifoarte aproape de dimensiunea normala. Daca esti femeie, incearca sa introduci un deget in vagin (indexul). Vei vedea ca simti peretii vaginului de jur imprejur, ca el se muleaza perfect pe degetul tau si ca simti toata cavitatea plina, ca si cum nu ar mai incapea nimic in plus. Incearca apoi cu doua degete, vei vedea ca e un pic neplacut, dar vor intra si ele si vei avea exact aceeasi senzatie, ca cavitatea este plina si degetele se ating de toti peretii. Eu nu inteleg efectiv pe ce te bazezi tu. Experienta simpla iti arata ca nu ai dreptate, marea majoritate a femeilor cu care ai discutat sau vei discuta iti spun ca nu e asa, stiinta a demonstrat foarte clar de ce nu e asa. Si in ciuda tuturor acestor dovezi tu stii asa, pur si simplu, in ciuda faptului ca nu e nimeni de acord cu tine? Iti spun ca femeie, cu ceva experienta sexuala, nu ai dreptate. daca asta este experienta ta persoanala, ar trebui sa discuti cu ginecologul tau, elasticitatea vaginului tau este afectata in mod patologic, ceva nu este normal la tine. Daca esti barbat, atunci sa stii ca nemultumirea partenerei/partenerelor tale nu are nici o legatura cu dimensiunea, cine ti-a spus asta te-a mintit. Cate femei ti-au spus ca nu ai ce face cu un penis de 12 cm, fac pariu ca nu poti insira acum nici macar 20. Eu pot, cu nume si prenume daca confidentialitatea m-as lasa, sa-ti insir mai mult de 100 care mi-au spus, fara retineri, ca un penis de 11-12 cm le ofera orgasm la fiecare act sexual.

| Yon1470 a răspuns (pentru Brigaela):

Vaginul este canalul moale prin care trece capul copilului în timpul naşterii naturale. Cum procesul presupune un efort substanţial pe care îl depune musculatura vaginală atunci când copilul este expulzat, este normal ca vaginul să rămână mult mai larg după ce naşterea se finalizează. Capul unui copil la naştere are diametrul de 10, 2-12 centimetri. Prin dilataţia produsă există riscul de a se rupe anumite fibre, a se produce rupturi de perineu (punctul tendinos sau chinga pelvină – acel sac care susţine organele). Aceste riscuri sunt valabile în special atunci când fătul depăşeşte greutatea de 4-4, 5 kilograme, când există sarcină gemelară ori când femeia nu are condiţie fizică. Această condiţie medicală se numeşte vagin lărgit.„Este la înţelesul oricui că vaginul se lărgeşte după o naştere naturală. Fiecare caz e particular, fiecare femeie are propria elasticitate. Aşa că unele se recuperează de la sine, altele păstrează gradul de largheţe. În ultima situaţie neplăcerile sunt multiple, de la insatisfacţia partenerului şi cea a femeii, la incontinenţa urinară", a spus, pentru „Adevărul", medicul primar obstetrician Adina Boca.
Când nu se acţionează în timp pentru corectarea vaginului singura soluţie al îndemâna femeilor care se confruntă cu problema vaginului lărgit rămâne vaginoplastia (chirurgie estetică), operaţie în cadrul căreia se excizează mucoasa în exces. „Este o operaţie simplă care nu comportă riscuri, dar este extrem de migăloasă. Dacă este afectată şi vezica urinară trebuie corectat şi acolo. Spitalizarea variază între 3-5 zile şi operaţia se face numai sub anestezie", a apreciat dr. Boca.Refacerea vaginului pe cale chirurgicală duce la amplificarea tonusului vaginal, întăreşte muscultura, măreşte puterea de contracţie şi control, întinereşte vaginul şi revigorează plăcerea sexuală. Când medicul recurge la această operaţie va ţine cont şi de dimensiunile partenerului pentru a evita situaţia în care vaginul devine prea strâmt pentru el.
Dupa spusele acestui doctor, nu eu va contrazic.Eu cred ca stiti destul de bine la ce m-am referit, dar o las cum a cazut.Numai bine!

| Brigaela a răspuns (pentru Yon1470):

Majoritatea, din fericire, se recupereaza de la sine, exact asa cum se intelege si din citatul tau. Daca il citesti atent si cu buna credinta, vei veadea ca spune ca doar o parte din femei au nevoie de chirurgie vaginala, articolul fiind unul care face publicitate unei clinici care se ocupa de asta, deci concentrandu-se numai asupra acestei parti din femei.
Sincer, nici acest medic nu ma contrazice, nu e cazul sa o lasi cum a cazut, ci sa faci un mic efort si sa intelegi. Te asigur ca este spre binele tau, ca asta iti va aduce, in viitor, ajutor in viata sexuala, facandu-te sa cauti sursa problemelor pe care le ai in alta parte si nu indimensiunea penisului. Dimensiunea penisului nu se poate corecta, in schimb alte probleme pot fi corectate. Daca te fixezi ca insatisfactia ta este data de lungimea penisului (a ta sau a partenerului, ca nu se intelege prea bine), te gasesti in fata unei probleme insurmontabile. Dar e o falsa parare, fiindca de fapt sursa problemei este alata si poate fi corectata.
Asa se intampla si cu cel care a pus intrebarea: va putea sa isi satisfaca perfect partenera. Dar numai daca este atent la ea, stie sa isi regleze ritmul cu al ei si stie sa isi controleze ejacularea. Si sigur, daca partenera este una dornica sa fie satisfacuta. Fiindca daca este o femeie acra si rautacioasa, convinsa de diversi oameni rau-voitori ca numai un penis mare e bun, va fi de la inceput retinuta si nu se va lasa satsifacuta. E pacat sa ii inducem acestui tanar un complex inutil. Are un penis normal, cu care va putea avea o viata sexuala normala si satisfacatoare. Dar nu e suficient, va avea aceste satisfactii daca renunta la complexe si se concentreaza pe partile cu adevarat importante ale actului sexual: iubirea (care reprezinta peste 90% din secretul unui act sexual satisfacator), atentia la partenera (si cunoasterea ei foarte buna), imaginatia si controlul ejacularii (nici o femeie nu va fi satisfacuta daca toate actele sexuale dureaza doua minute sau doua ore, barbatul trebuie sa isi poate modula durata actului sexual in functie de moment). Este foarte usor sa faci ce faci tu: cu argumente ocazionale sau falacioase sa spui: lasa ca stiu eu mai bine, o sa fie nasol. Evident i-ai indus un complex si va fi nasol oricum ar fi, fiindca el va fi stresat, nesigur pe el, nu se va relaxa si nu va putea sa primeasca si sa ofere placere. Insa tu nu ai dreptate, este doar o rautate, o dorinta de a complexa un tanar. In realitate, penisul lui e suficient sa satisfaca orice femeie, dar a avea un penis suficient de mare nu reprezinta mai mult de 1% din conditiile unui act sexual reusit. Tanarul acre a pus intrebarea ar trebui sa se asigure ca are o relatie stabila si bazata pe sentimente reciproce foarte intense cu partenera lui, ca se cunosc foarte foarte bine si au stabilit o intimitate intre ei, suficienta pentru a-i ghici starea dupa o simpla privire, grimasa, miscare. Astea vor fi mult mult mai importante decat lungimea penisului.

| Yon1470 a răspuns (pentru Brigaela):

Doamna,asta v-am explicat si eu si nu ma contrazic, daca spun ca nu toate femeile sunt la fel si nu toate sunt satisfacute de un penis de 12 cm. Altele duc mai mult si nu simt placere oricat de excitate ar fi.V-am spus ca nu vreau sa fac pe nimeni sa se simta prost si nu cred o iota din ce spun oamenii de stiinta.Realitatea ne spune foarte clar ce si cum,din aceasta cauza exista femei,care prefera sa nasca prin cezariana, tocmai pentru a nu ramane cat galeata. Unele femei se recupereaza de la sine, dar nu sunt multe, iar ca sa te recuperezi trebuiesc facute anumite exercitii. Nu aveti cum sa comparati o femeie fara o nastere cu una care a suferit o nastere.Mi se pare absurd sa credeti ca vaginul ramane la fel, cand stiti foarte bine ca nu asa se intampla asa cu toate femeile.Din aceasta cauza am spus ca 12 cm nu-i bun pentru orice femeie si treaba cu excitatul si cu linsul devine inutila.

| CodrutEnergy a răspuns (pentru Yon1470):

Ai eroganta specifica omul fara pic de instruire stiintifica, dar care crede ca experenta sa limitata e suficienta pentru un verdict si detine adevarul absolut. Bineinteles ca oamenii de stiinta sunt prosti si tu esti destept. Mai clar decat ti-a argumentat Brigaela nu cred ca se poate. Cred ca efectiv iti lipseste puterea de intelegere.

In concluzie: prostul nu e prost destul pana nu e si fudul. Scuze, cineva trebuia sa ti-o spuna, Brigaela a avut deja prea multa rabdare cu tine.

| Yon1470 a răspuns (pentru CodrutEnergy):

Codrut,parerile sunt impartite si nu ma deranjeaza cu nimic ca ma jignesti.Omul spune si el ce poate.Cat despre doamna, i-am aratat si ce spun alti doctori si rezumatul lor pare s-o contrazica destul de clar. Eu consider prost acel om care crede ca un vagin poate reveni la loc si sa fie ca inainte dupa o nastere sau doua sau ca un penis de 12 cm poate satisface orice femeie, cum a lasat si doamna de inteles, doar pentru ca vaginul revine la loc.Asta am incercat sa-i explic, ca nu la toate revine dupa cum spun si alti doctori si banuiesc ca stie si doamna, dar a vrut sa-i dea sperante unui copil cu penisul de 12 cm curios daca poate satisface o femeie de 25 de ani. Vreti sau nu realitatea ne contrazice si nu stie omul de stiinta ce o face fericita pe doamna sau cata marime ii ajunge, asa ca hai sa fim putin seriosi si realisti.Nu toti ne potrivim din punct de vedere sexual si nu trebuie sa fii doctor sau Einstein sa-ti dai seama ca nu toate femeile se simt implinite din punct de vedere sexual cu un penis de 12 cm.Bafta.

| YOSIF30 a răspuns (pentru Yon1470):

Nu absolutizez dar eu sunt convins ca orice femeie se poate multumi si cu un penis de 12cm. Iar cand spun "orice femeie" le am in vedere pe cele traditionale, ca nu gasesc un termen mai potrivit; nu vorbesc de cele ce fac fisting sau dubla penetrare in vagin s-a.m.d pentru ca nu am experimentat si nu cunosc parerea lor.

Răspuns utilizator avertizat
| adrianpetrican a răspuns:

Deci daca penisul e bun toate sunt bune!

| David_Vaduva_1998 explică:

Multumesc Pentru Toate raspunsurile O sa Tin cont De ele Din pacate Pot Da Doar O funda Dar va Multumesc Pentru raspunsurile serioase

| Cristian0561 a răspuns:

Nu,e mica rau.