| angelkissing a întrebat:

Un rapper se potriveste cu o rockarita?

Răspuns Câştigător
| elasexygagica a răspuns:

La fel ca o crestina cu un ateulove struck

5 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Da... e ceva de genul :
Bin Laden cu Obama in pat facand sex pentru USA.
laughingDar e posibil.

| Phutui a răspuns:

Adica cu asculti tokio hotel si prietenul tau fumeaza has in baie?

| VanillaBl a răspuns:

Da. dc nu?

| Gnomic a răspuns:

Da. E ca si cum intrebi pot sa o accept pe mama daca ea asculta manele si eu rock? Daca e vorba de iubire desigur ca celelate aspecte nu mai conteaza. Bineinteles ca doua persoane trebuie sa aiba multe in comun ca sa se poata iubii. Ma refer ca nu poti iubi o persoana care nu iti intelege cuvintele. Trebuie sa aveti in comun macar modul de gandire. Si rap-ul dar si rock-ul sunt genuri de muzica rebele si nonconformiste. Au ceva in comun. Desi, cei care ascult rock sunt definiti in afara de nonconformism si de sentimente profunde, pozitive cat si negative. Rap-ul, vede doar partea negativa si perversa a vietii pe care o critica, si da impresia de lipsa de sensibilitate si imposibilitatea de a se bucura si de ceea ce e frumos - bine nu intotdeauna sau cel putin asa da impresia - uneori aparentele inseala. Daca ai fi sa judeci doua persoane dupa genul de muzica pe care il asculta, cred ca ai putea sa le compari putin, si ai spune ca un rapper si o rockcarita ar avea firi aproape antagoniste si nu s-ar potrivi. Insa, dincolo de asta cine stie ce s-ar putea infiripa. Uneori, de fapt, de multe ori aparentele inseala. Mai bine incerci sa vezi cum e.
Imagineaza-ti ca doua persone s-ar indragosti pe internet si niciunul dintre ei nu ar sti ca in realitate el e rapper si ea rockarita. Ce incers sa zic este ca, a asculta un gen de muzica este doar una din hainele care ne construiesc personalitatea, insa dincolo de haine suntem noi insine, cu sentimente si emotii.
Nu, rappul nu se potriveste cu rock-ul, insa doi oameni care asculta doua genuri de muzica diferita s-ar putea intelege. Asta depinde de nivelul lor de intelegere a vietii ( care ar trebuie sa fie egal ca sa se inteleaga ).

| Morfina060 a răspuns:

Nu tine numai de genurile muzicale ascultate de voi, depinde foarte mult si caracterul fiecaruia.