| DeeaElenaaaa a întrebat:

Un sfat va rog!
Daca am avut contact sexual cu finalizare in vagin in perioada ovulatiei (30, 31,1, 2) si in 14 iunie mi-a venit menstra si acum am..in primele 3 zile mi-a venit mai abundent iar ieri doar cateva picaturi la fel si azi, pot fi insarcinata si sa fie menstra peste sarcina? Reformulez ca am avut contact sexual in perioada fertila

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic la ginecolog mai exact.

| mihai69 a răspuns:

Daca am avut contact sexual cu finalizare in vagin in perioada _ovatiei_
===
rolling on the floor
Dacă ai auzit ovații... e clar: o să ai gemeni!

| Andreeush a răspuns:

Nu poate fi vorba de o sarcină.
Dar dacă ești îngrijorată fă un test de sarcină.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Din moment ce ti-a venit menstruatia nu are cum sa fi însărcinată! Stai linistită! Daca azi ti-a venit mai putin, este clar ca menstruatia e pe terminate. Cate zile te tine in general? În primele zile mereu vine abundent, iar spre sfârșit cantitatea scade.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

De obicei ma tine 7 zile chiar 8 depinde dar cunosc foarte multe cazuri care au avut menstra peste sarcina si nah mai ales ca fusesem in perioada fertila si contact neprotejat ma gandesc la o eventuala sarcina(imi doresc mult)