| DarkGirl a întrebat:

Un test de sarcina daca e clar negativ dupa 10 minute, si dupa 30 minute foarte sters pozitivat (liniutza 2 stearsa de tot de abia vizibila) e pozitiv sau negativ? testul surecheck

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E neconcludent sau negativ. Trebuie repetat dupa inca 3 zile. Daca cumva l-ai facut mai repede de 21 de zile de la contactul sexual, e posibil sa fie pozitiv (se pozitiveaza greu si slab, fiindca cantitatea de hormon de sarcina din sange e mica).

| Cătălina a răspuns:

Din cate stiu eu liniuta roz pal aparuta pe testul de sarcina inseamna ca e pozitiv. Se poate intampla ca atunci cand iese negativ sa mai fie si gresit, insa daca iese pozitiv nu prea am auzit sa fie gresit.Totusi, repeta testul dupa 3 zile sau mergi la un ginecolog.Acolo vei afla cu certitudine adevarul.

| foxi a răspuns:

Depinde la cate zile l-ai facut! Neconcludent, repeta-l!

| emilia21 a răspuns:

Dupa cele 10 min, rezultatul nu mai este valabil, ar fi bine sa-l repeti la doua zile, sa vezi ce rezultat iese, ori sa faci un control la medicul ginecolog.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezultatu e bun in primele 10 min. dupa nu se mai punehee hee am folosit si eu surecheck, a iesit negativ si nu eram big grin