| yappi a întrebat:

Una dintre prietenele mele cele mai bune daca ar fi sa o spun asa mai frumos nu are o parere prea buna despre prietenul meu si nici el de eastraight face. De fiecare data cand sunt in aceeasi incapere trebuie sa discute in contradictoriu. Vorbeam aseara cu el la telefon si ii spuneam ca am fost cu prietena mea la cumparaturi etc si el a devenit dintrodata ff interesat cum s-a comportat ea cu ce era imbracata si banalitati din astea si cand l'am intrebat de ce il intereseaza asa de mult mi-a spus ca vrea a afle toate chestiile naspa despre ea ca o faca de ras de fata cu toti cand mai comenteaza. El o considera o curva si imi spune ca baiatul cu care e prietena mea acum are da gand sa i'o traga si sa o lase(baiatul respectiv e prieten cu iubitul meu). De fiecare data cand iesim cu mai multi in oras nu ma lasa sa o chem si pe ea dar pur si simplu nu il mai inteleg incepem sa vorbim mai mult de ea la telefon sau cand ne vedem si ma cam deranjeaza asta.nu stiu credeti ca ar putea avea stiu si eu o pasiune pentru ea sau devin eu paranoica si geloasa din causa ca nu vreau sa il pierd?straight face

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incepe sa aiba interes catre amica ta, data viitoare cand mai vorbesti cu prietenul tau ii zici (cand esti cu mine nu vreau sa imi aud nici o vorba de prietena mea, daca iti place de ea spune-mi si terminam nu are rost sa o tinem asa). Si vezi ce zice.

| Artemis a răspuns:

Din propria experienta iti spun ca atunci cand dai de aceea dragoste mare esti instare sa-ti lasi toti prietenii ca sa mearga relatia foarte calumea. Acum revenind la subiectul initial tu trebuie sa-i spui prietenului tau ca daca te iubeste cu adevarat o accepta si pe amica ta asa cum ii, iar Ei ar trebui sa-i spui ca daca face chestii de astea inseamna ca nu tie prietena adevarata. Trebuie sa-i pui fata in fata si sa le zici amandurora ca tu nu mai rezisti sub presiunea asta si ca sa faca ambii un mic efort pentru tine si sa incerce sa se accepte daca no fac pentru ca ei simt asta sa o faca pentru tine :*
Bafta!

| mylifeisforyou a răspuns:

Pai...indragostitii se ciondanesc, am si eu un coleg in clasa pe care il simpatizez si el pe mine dar e ceva imposibil sa fiu cu el adica nu stiu ma intrece pe mine chestia asta, nah am baietii mei.dar ne ciondanim de cate ori avem ocazia si o profa chiar ne-a spus ca noi ne placem dar noi nuu.asa si la iubirea ta cu cea mai buna prietena.am fost si eu in situatia asta da bine pr mea si fostul meu nu se ciondaneau din contralaughing.de fata cu minte.eh asta a trecut.dar iti dau un sfat fa in asa fel incat de fata cu el sa nu mai vb de ea nici sa nu`i zici numele fate neinteresata ptk cei 2 se plac si bag mana in foc mai ales daca ea e frumoasa si arata bine...dar daca ea se aranjeaza si u nu prea faci asta ar fi bine sa incepi si u big grin.sau daca ea se imbraca mai bine ca tine schimbati stilul tongue. pupici:X>big grin

| BeeaSweet_3855 a răspuns:

De obicei cand unui baiat ii place de o fata incearaca sa afle mai multe despre ea dar fara sa dea de banuit alt cuiva eu cred ca nu trebuia sa o bagi si pe prietena ta in relatia cu prietenul tau incearca data viitoare cand mai vb cu el sa ii spui prietenului tau lucruri urate despre ea... si daca chiar o place nu mai ai ce sa facisad baftawinking