| DaltonCastle a întrebat:

Undeva prin 13-15 octombrie am făcut sex neprotejat cu iubita mea, nu am ejaculat în ea dar niciodată nu se știe când se poate întâmpla un "accident".
De 3 zile are grețuri și amețeli plus scurgeri roșiatice și maronii. Eu cred ca e o sarcina iar ea crede ca e o problema medicala deoarece luna trecuta i-a venit menstruația de doua ori pe luna și a ținut-o mai mult de doua săptămâni.
Care sunt șansele sa fie însărcinată? Nu vrea sa meargă deloc la medic, deși suntem amândoi majori (eu 20 și ea 19).

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Sa faca un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intrebarea este formulata sub forma unei ghicitori, nimeni nu poate sa formuleze un raspuns obiectiv care sa fie si corect. Fiindca NU ai oferit niciun fel de informatie in privinta tipului ciclului menstrual si nici a lungimii chiar si aproximative a acesteia, in aceste conditii se pot emite doar simple pareri sau presupuneri cu totul subiective, care pot fi intr-o anumita masura corecte dar la fel de bine pot fi si 100% eronate, gresite. Reiese concluzia ca NU se poate formula un raspuns concret care sa fie si corect fara sa fie precizate datele si informatiile strict (minim) necesare sa fie cunoscute. Multa sanatate!

| DaltonCastle explică (pentru corbulalbrosu):

Ciclu Neregulat, de obicei cam o săptămână

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DaltonCastle):

Ciclul menstrual reprezinta perioada te timp, adica numarul de zile care exista intre 2 menstruatii. Raspunsul tau :,, Ciclu Neregulat, de obicei cam o săptămână'' reprezinta de fapt perioada sangerarii menstruale, cea care NU prezinta nicio importanta sau relevanta in privinta structurii ciclului menstrual si nici in privinta procesului prin care se produce procrearea.
Pentru a fi corect informat acceseaza si citeste cu multa atentie explicatiile prezentate in urmatorul raspuns :
https://www.tpu.ro/......e-desi-am/

| Sofer a răspuns:

Sa facă un test de sarcina după 21 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dormeai tu acum linistit daca nu te ardeai? Mai bine stateai potolit, animale in calduri la 19 ani, copii fara minte si ratiune, vai de capul vostru de analfabeti, va ardeti in cur la 18 ani, la 21 face copii si ii duceti in orfelinate, imi e scarba de voi.

| Hereiam7 a răspuns:

Nici eu nu voiam sa merg la doctor desi aveam unele simptome. Pana la urma am mers si pentru ea la fel, e cel mai bun lucru pe care il poate face. Fara frica, e doar spre binele ei.

| Anemari456 a răspuns:

Un test de sarcina te scapă de orice dubiu