| butterfly456 a întrebat:

URGENT! Exista sau nu posibilitatea unei sarcini?! Va rog..seriozitate. Sunt speriată. Pe 14 iunie, acum 3 zile..am făcut dragoste cu prietenul meu. A trecut in jur de o saptamana de la ultima menstruatie. A fost prima data in care chiar am facut sex. A mai existat penetrare si lunile din urma dar extrem de putin, mai putin de un minut. Revenind. Prima dată acum a fost totul ok, normal, a ejaculat in prezervativ in afara organului meu genital. Insa dupa vreo 30 de minute..am hotarat sa mai facem odata sex din dorinta lui. De data aceasta dupa cateva min cel mai probabil penisul lui 'a murit', insa fara sa ne dam seama am continuat sa facem sex. Pana cand am observat ca penisul său nu mai este tare..nu stiu cand ne am dat seama, au trecut oricum in jur de 2 -3 min,insa prezervativul era la locul sau. L-am verificat amandoi,spart nu parea. Iubitul meu nu si-a dat seama daca a ejaculat sau nu de data aceasta,insa in prezervativ nu era nimic in afara de un lichid albicios,dar nu parea sperma. Eu eram foarte umedă,exista un lichid transparent pe intregul meu organ genital. Am verificat sa nu fie sperma,dar nu cred,era doar lichidul meu,banuiesc. El avea pe picior cateva picaturi transparente, in prezervativ era doar un lichid transparent, usor spre alb. Nu stiu, se poate sa se fi scurs din greseala in vaginul meu ceva din prezervativ? Ce sa fi fost pe piciorul sau? Este posibil sa fi ejaculat si sa se fi scurs in interiorul meu? sau din momentul in care penisul lui a 'murit', sa se fi miscat prezervativul? Ultima menstruatie s-a terminat acum o saptamana aproximativ. Am vrut sa iau o pastila de a 2 a insa am zis sa las asa ca poate nu se intampla nimic. Am nevoie de o parere.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 1 saptamana dupa sex, deja esti la inceput de perioada fertila, asta daca ai ciclul de tip regulat.
Pareti a fii tare micuti de varsta, daca baiatul este inca incapabil sa stie daca a ejaculat sau nu, daca a eliminat ceva, se termina in 2-3 minute... numai sex nu-i ala.
Nu ai de ce sa iei pastila de a doua zi, odata ce ai facut sex acum 3 zile si a fost facut oricum, cu prezervativ.
Pastla este eficienta in primele 24 de ore, dupa care este inutila, iar efectele ei negative sunt dezastruoase.
In ce priveste ce s-a scurs pe picioarele tale, este vorba de secretia ta vaginala, care se produce la toate fetele si femeile, care sunt f excitate, fiind foarte normala.

| Sofer a răspuns:

Stai linistita ca nu a curs nimic de la el. Deci nici vorba de sarcina.

| ancaval a răspuns:

Și dacă ar fi vorba de o sarcină, ce? E un copil, o bucurie.

| butterfly456 explică (pentru ancaval):

Nu stiu ce bucurie ar fi la 17 ani cand nici bacul nu l am dat.

| ancaval a răspuns (pentru butterfly456):

Dar a fost o bucurie ce s-a întâmplat acolo? Bănuiesc că DA! Ți-a plăcut, ai știut despre ce este vorba, ai știut că există posibilitatea să se formează o sarcină nedorită oricând, deci ți-ai asumat. Vine copilul? Îți asumi și gata. Simplu. Nu e vina lui.

| Bozgi200 a răspuns:

Ai mai postat asta

| cristian200313 a răspuns:

Ai postat, deci raspunsul meu este NU, nu poti sa fii insarcinata daca ati folosit prezervativul, si lichidul este posibil sa fie de la tine in care aveai orgasm.