| Laviy a întrebat:

URGENT Heii TPU. As avea o problemacrying De vreo 2 zile sunt certata cu prietenul meu, pe motiv ca l-am mintit. Deci povestea sta asa. el pe perioada verii a fost la Sibiu, am fost si eu la nasii mai care sunt tot din Sibiu. ne-am intalnit, a fost bine, etc. Dar el voia sa ma duc intr-o zi macar jumate de ora la el, si mama nu m-a lasat. Mama mi-a promis ca ma mai lasa la Sibiu si i-am spus asta si prietenului meu. Acum nu ma mai lasa ca nasii mei au multi musafiri si nu stiu ce. Prietenul meu a spus ca o suna pe nasamea si ii spune sa ma cheme la Sibiu, si i-am spus sa nu o sune ca este la mare ( ultima data cand a vorbit mama cu ea chiar era la mare). El a spus "De ce nu vrei sa o sun, ti frica sa aflu ca ma minti si ca de fapt nu e la mare?". Eu i-am spus ca din cate stiu eu e la mare. El a luat asta a o minciuna si s-a suparat tare, uraste minciuna. Aseara mi-a dat mesaj "Nu mai insista, tu nu mai existi pentru mine, nu mai ai ce cauta in viata mea, m-ai minti". Am incercat sa ii explic cum sta treaba dar mi-a spus sa il lasa odata in pace crying Chestia e ca l-am mai mintit, de fiecare data m-a iartat. Dar stiu ca ma iubeste, si eu il iubesc enormsad Deci ce as putea face sa i arat ca nu il mint.

P. S: Inca are la avatar poza cu noi, pe facebook pozele cu noi si ca e intr-o relatie cu mine...De obicei cand ne despartim schimba toate astea sad.

Va rog ajutati-ma. FUNDA+VOT.

6 răspunsuri:
| Barbiiie95 a răspuns:

Eu cred ca doar te testeaza sa iti vada reactia.Arata-i ca-l iubesti, daca chiar tine la tine cu adevarat va intelege ca nu poti sa ajungi la Sibiu.Multa bafta.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Spune-i mamei tale ca tu tii la baiatul asta si el la tine.si sa te lase macar o jumatate de zi sa te duci la el sa vb.

eu cred ca el tine la tine insa tu nu trebuia sa il minti in trecut.

cum el te iubea asa mult, de ce nu venea el la tine pentru o zi? ca de obicei,, sacu'' vine la,, moara'' si nu invers.

| Laviy explică:

Pai, chestia e ca sunt din Deva. Mama nu ma mai lasa la Sibiusad El ar vrea sa vina aici, dar cred ca i-ar da tata cu ceva in capstraight face O sa vina din nou la Deva cand incepe scoala...

| Je_1276 a răspuns:

Draga Mea... spune`i asa...,, Daca nu ai incredere in mine, sun`o.Eu nu pot sa stau cu cineva care nu are incredere in mine si ma crede o mincinoasa.Crezi ce vrei,, si, daca el chiar te iubeste, o sa`si dea seama ca nu a avut dreptate.Eu asa as face.
Si, cand vine matusa ta de la mare, du-te la ea, la Sibiu, si atunci o sa i dovedesti prietenului tau ca nu a avut dreptate.Fi tare, si incearca sa-l faci sa regrete ca te-a considerat mincinoasa.

| Aly_2611 a răspuns:

Ai putea sa ii spui mamei tale sa te lase la Sibiu.Intrebarea cu ce ai putea face...nu este asa usor sa ii recastigi increderea mai ales daca nu este prima data inceraca sa ii demonstrezi ca el este singurul pe care il iubesti si ca nu l-ai mai minti niciodata.
Succes fundita :X

| bluuuu a răspuns:

Este doar un ucru de facut. Sa ii spui mamei tale sa te lase la mutusa ta impreuna cu iubitul tau, dar daca nu mergi la ea macar sa astepti pana cand nasa ta merge acasa de la mare, depinde cat dureaza, spune-i unei prietene, sau prieten de al tau sau prieten de al lui sa il aduca la tine, sau la o cafenea si vorbiti, apoi ii spui ca o suni pe matusa ta si ii spui cum stau lucrurile, sau daca nu dai prietenului tau sa vorbeasca cu ea, ps. daca inca n-a schimbat pozele etc., inseamna ca inca te iubeste si tine la tine. sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos, BAFTA