| DjRufus11 a întrebat:

Urgent! Salut,am și eu o întrebare,am fost la o petrecere cu prietena mea (ei trebuia sa ii vina menstruația, asa trebuia), dar nu i-a venit și ne-am hotărât sa facem dragoste, nu mi-am dat drumul în ea (am făcut-o neprotejat), peste 3 zile tot nu i-a venit... îmi e frica sa nu fi făcut ceva greșit... (înțelegeți voi,deși eu sunt sigur ca nu am făcut), dacă e posibil, aștept o luna,dacă e sa fie ceva sa nu ii vina,îmi e foarte frica, nu vreau sa facă vrun bebe de la vârsta pe care o are (e minora),va rog Da-ti-mi niște sfaturi ce pot sa fac, ce trebuie sa i-a ca sa nu aibă bebe... Va rog din suflet, eu sunt sigur ca nu am ejaculat, dar vreau sa știu eu 100%, și dacă o fi și nu mi-am dat eu seama, vreau sa știu ce sa fac cât mai repede, sa scap de aceasta sarcina, o iubesc pe prea mult pe aceasta fata și nu vreau nici bebe și nu vreau nici sa o las, și nu vreau ca părinții ei sa se supere pe.mine. Va rog vreau sfaturi, Sper sa nu ma sperii degeaba
... Dacă chiar poate fi însarcinata (nu vreau asta), ce poate lua, ce poate face sa poată sa nu aibă vro sarcina. Cei care ma pot ajuta, au fundinta
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti. In cazul in care prietena ta are un ciclu menstrual catusi de cat regulat si sexul a avut loc in perioada de dinainte de menstruatie cu 7-8 zile ( in cazul vostru chiar inainte de ziua de menstruatie calculata), probabilitate de a se forma o sarcina este mai mica de 3-5% chiar si in conditiile in care se ejaculeaza intentionat in vagin. In situatia in care esti convins/sigur ca nu ai ejaculat rezulta ca posibilitatea de a se putea forma o sarcina efectiv se poate considera ca fiint teoretic aproape imposibila. Intarzierea se poate datora unei dereglari hormonale. Daca pana in prezent menstruatia se producea la termenul prevazut/calculat si nu s-au inregistrat intarzieri mai mari de 1-3 zile inseamna ca si in acest ciclu menstrual nu ar exista motive de intarziere altele decat cea cauzata de o dereglare hormonala. Probabilitatea de a exista o sarcina teoretic poate fi exclusa in cea mai mare masura. Linistiti-va deoarece menstruatia se va porni in urmatoarele zile. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nasol frate voi chiar va jucati cu focul, bebele ala va mananca de vii si va nenoroceste viata, mai bine dai 10 lei pe prezervativ decat sa platesti cu viata. daca tu spui ca nu ai ejaculat nu are cum sa ramana bortoasa, asteptati 3 sapt sa faca test de sarcina

| RAY a răspuns:

Inca de fapt nu sti nimic, sa faca testele alea si apoi mai vedeti voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gata sa suporti constiinta incarcata pentru tot restul vietii? Esti gata sa omori un bebe ca sa stai tu linistit? Sa moara altii si tu sa fii bine, frumos gandit...e_e.Fii dracului barbat si nu te mai smiorcai pe siteuri gen TPU! Eu nici nu cred ca o iubesti.Iti plac doar partidele cu ea si la greu esti gata sa o lasi.Ce o fi o fi, dar nu trebuie sa sufere altii si sa moara pentru tine.Pa!