| anonim_4396 a întrebat:

URGENT VA ROG! Exista sansa sa fiu sau nu insarcinata?

Acum 2 zile, eu si prietenul meu(nu avea prezervativ) ..ne-am jucat mai mult. Atingeri in zonele intime,preludiu etc. Și-a introdus degetele in mine. Dupa care si-a dat drumul pe abdomenul meu. Nu m-a mai atins, ne-am pus sa dormim.
A doua zi, dimineața am facut asta din nou, el si-a tot introdus degetele in mine și la un moment dat dupa toata joaca asta a ejaculat din nou pe abdomenul meu. Care sunt sansele sa fi avut spermatozoizi pe degete de seara precedenta..mai exact in jur de 3/4 h trecute? Dupa alte 3/4 am repetat acelasi lucru,de data aceasta avea blugii pe el și nu a ejaculat. Insa nu stiu daca s-a spalat sau nu sincer pe maini de la ejacularea de dimineata. Sunt sanse sa fi ramas insarcinata? REPET,nu am avut contact sexual,doar cat si-a dat drumul pe abdomenul meu si posibil sa-i fi ramas sperma si spermatozoizi pe mana. Exista vreo sansa ca atunci cand si-a bagat degetele in vaginul meu sa fi bagat in acelasi timp spermatozoizi? CARE SUNT SANSELE DE O POSIBILA SARCINA, FARA SEX, DAR CU INTRODUCEREA DEGETELOR, DUPA CATEVA ORE CU POSIBILA SPERMA/SPERMATOZOIZI?
Rog seriozitate..chiar sunt speriata. In acelasi timp, eram virgina, cu 4-5 zile inainte de ovulatie. Ajutor..va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul imposibil ca in modul descris de tine, sa fi putut sa ajunga spermatozoizi in vagin.
1.)-- Atingeri in zonele intime, preludiu etc. Și a introdus degetele in mine. Dupa care, Și a dat drumul pe abdomenul meu. Nu m-a mai atins, ne am pus sa dormim.
Raspuns : In acel moment pe degetele iubitului tau NU a putut sa existe SPERMA VIABILA (cu spermatozoizi) fiindca ejacularea s-a produs dupa ce a luat sfarsit masturbarea prin degetica,
2.)-- Care sunt sansele sa fi avut spermatozoizi pe degete de seara precedenta..mai exact in jur de 3/4 h trecute?
Raspunsul concret si corect se poate aprecia ca fiind apropiat de 0 (zero), iar posibilitatea de a mai putea sa si existe vreun spermatozoid VIU este ZERO.
-- Dupa alte 3/4 am repetat acelasi lucru, de data aceasta avea blugii pe el și nu a ejaculat. Insa nu stiu daca s-a spalat sau nu sincer pe maini de la ejacularea de dimineata.
Raspunsul este acelasi cu raspunsul de la punctul 2.
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti sa fii gravida.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Dupa aproximativ 1 minut, spermatozoizii mai au efect doar de 50% iar dupa 2 minute sunt inutili. Deci sansele sa ramai sunt de 0%!

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Durata te viata a unui spermatozoid e de câteva ore in afara corpului

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Daca doresti sa fii sigura poti lua pastila de a 2-a zi ( dar daca ai facut exact ce ai zis tu iti recomand sa nu o iei si sa stai linistita)