| anonim_4396 a întrebat:

Urgente?! Cand apar primele semne ale unei sarcini? Fuuuck!? Si cam cum se manifesta aceste semne.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Cel mai sigur simptom, este lipsa menstruației, dar primele simptome ale unei sarcini, pot apare chiar înainte de termenul menstruației, iar printre simptome se numără oboseala, aversiuni alimentare, sensibilitate la mirosuri, greață, vărsături, creștea în volum a sânilor și altele.

| jessikz0r a răspuns (pentru 0rlando):

Mi-a venittttttttttttttt:X:X:X Mersii mult doctorase! Apreciez, dau un suc laughing)) pfuuui:X ce fericita sunt big grin

| 0rlando a răspuns (pentru jessikz0r):

Mă bucur pentru tine laughing
Data viitoare nu te mai zgârcí la 3 lei big grin

| jessikz0r a răspuns (pentru 0rlando):

Nu va mai fi o data viitoare! laughing) Iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:X:X laughing))

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Apar dupa 4-5 saptamani,simptomele difera de la femeie la femeie,lipsa menstruatiei, greata, varsaturi, pofte, etc

| jessikz0r a răspuns (pentru mona):

Durerile de cap se pun?

| mona a răspuns (pentru jessikz0r):

Eu nu am avut dureri de cap, nu am mai auzit pe nicio gravida[cunoscuta mie]sa se planga de dureri de cap

| jessikz0r a răspuns (pentru mona):

Am luat si pastila de cap si nu-mi trece, ce poate fi atunci?

| mona a răspuns (pentru jessikz0r):

Nu stiu ce poate fi dar nu cred ca poate fi vorba de sarcina, poate te paste o raceala

| Alexandru0007 a răspuns:

Te doare capul

| Azµre a răspuns:

Apar abia dupa 4-5 săptămâni iar ele diferă de la femeie la femeie, lipsa menstruatiei, stări de vomă, urinezi des etc etc

| RitaDeluxxxe a răspuns (pentru Azµre):

Nu neaparat...eu am avut simptome de greata si toate cele de la 2 sapamani.insa dureri de cap nu.

| Azµre a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Citez iar ele diferă de la femeie
am specificat ca diferă de la femeie la femeie.

| SyndicateW a răspuns:

Domnisoara jessikz0r prietenul tau cu experienta si in care ai incredere de ce nu te ajuta cu problemele tale? De ce nu ti-a cumparat un test de sarcina pana acum ca sa te linisteasca? Citeste asta legat de simptomele sarcini http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

| jessikz0r a răspuns (pentru SyndicateW):

Dragule dar vad ca esti pornit rau pe mine si pe "prietenul meu" care nici nu mai este de altfel! Nu as putea sa-i spun din moment ce nu mi-a intarziat decat cateva zile, n-as vrea sa-l speri aiurea, intelegi? big grin

| SyndicateW a răspuns (pentru jessikz0r):

Pai cum de nu mai este prietenul tau? Si-a facut baiatul pofta si pa? In fine daca vrei sa te linistesti fa-ti testul ala de sarcina. Unul bun costa cam 20 lei.

| pavone a răspuns:

Totul e in mintea ta de paranoica, deh, esti adolescenta. Fi atenta pe calendar, si vezi cand trebuie sa-ti vina menstruatia, nu te panica daca intarzie o saptamana, dar daca intarzie mai mult de doua-maxim trei saptamani, e de rau.

| jessikz0r a răspuns (pentru pavone):

Mi-a intarziat doar vreo 5 6 zile cam asa... intotdeauna a intarziat, dar am o frica de nu-ti imaginezi! pfui, mersi oricum!