| anonim_4396 a întrebat:

Urmatoarea zi dupa terminarea stopului este infertila?

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Sigur da!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este infertila.

| NicoletaSimina a răspuns:

Da,esti infertila. Daca ai un ciclu menstrual regulat, fiind de 28 de zile. Dupa 14 zile vei fi in perioada fertila (la ovulatie).

| Anonim6979 a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Am un ciclu menstrual in jur de 35 de zile. straight face

| NicoletaSimina a răspuns:

In cazul asta, va trebuie sa-ti cumperi un test de ovulatie.Doar asa vei afla daca esti sau nu in perioada fertila. Testul de ovulatie il gasesti la farmacie. Daca apare o linie, inseamna ca nu esti in perioada fertila, dar daca apar doua linii, inseamna ca esti in perioada fertila. Sper ca te-am ajutat!

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Da...o sa fi fertila a 14 zi dupa terminare.

| LASERY a răspuns:

Depinde de lungimea ciclului tău menstrual.
Poate foarte bine sa fie o zi cu fertilitate scăzută sau poate fi chiar o zi cu fertilitate medie spre mare.
De exemplu, daca " stopul" te-a ținut 5-6 zile și ai un ciclu de 24-25 de zile, terminarea perioadei de menstruație se suprapune cu perioada fertilă a ciclului menstrual. Deci depinde.