| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza sa ma logodesc! Vreau sa aflu si eu detalii despre logodna.Cum iei legatura cu preotul, cat dureaza slujba...Cine a trecut prin asa ceva si cine stie il rog sa imi dea detalii! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la biserica unde este enorias logodnicul tau intr-o duminica dupa slujba si vorbiti cu preotul. Nasii trebuie sa fie cu voi. Va stabiliti ziua, ora. Aveti grija cu cateva zile inainte voi, logodnicii, sa mergeti pentru spovedanie la preot.
Slujba dureaza cam 20-25 de minute, e prima parte a slujbei de cununie.

1 răspuns: