| larissaaaa5 a întrebat:

V-am pus acea intrebare legata despre iubitul meu dar daca el ar fi cu mine doar pentru sex sau pentru ca este imatur si nu isi doreste o relatie de lunga durata el cosiderand ca se va plictisi pe parcurs, de ce mai este gelos? Mi-a spus de foarte multe ori ca ma iubeste mult, ca orice ar fi mereu o sa fie langa mine indiferent de situatie si ne-am despartit acum cateva zile, ne-am despartit din cauza unui prieten de-ai lui si a venit plangand la mine sa-mi ceara sa ne impacam. Nu inteleg ce vrea sa demonstreze. El este o fire foarte orgolioasa si tupeist ca sa zic asa, incearca sa dea dovada ca nu ii pasa de nimic. Baietii pe care el nu ii suporta imi scriu mai mereu ca ma vor, sa iesim, sa le dau o sansa in a-i cunoaste si vreau sa spun ca reactioneaza foarte urat. S-a bagat pentru mine cand un baiat a scos vorbe care nici nu erau adevarate si mi-a luat apararea. Nu stiu ce sa mai cred, nu stiu ce sa fac, sunt foarte confuza. Il iubesc mult, e si singurul meu prieten. Daca tot a zis ca relatiile nu tin mai mult de 2-3 luni, de ce mi-a mai prezentat familia lui? De ce mi-a mai facut cadouri? Nu pot intelege. Oare el de fapt spune asa ca sa vada cum reactionez?

14 răspunsuri:
| Ofiint? a răspuns:

Pare un bărbat complex, cu o personalitate aparte.
Ce altceva în afară de a stârni melodramă în capul tău știe să facă?
Nu este nevoie să îmi răspunzi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cazul sa mai astepti pentru a-ti da seama cum va decurge relatia voastra de prietenie/iubire in urmatoarele 4-6 luni.
Multa sanatate!

| Ofiint? a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nimic de contestat.
Cu mențiunea că, respectivul personaj ia oferit și un termen limită, spunând că, el se plictisește după 2 luni. laughing

| Sofer a răspuns:

Poate chiar tine la tine și vrea ceva de lunga durata? Dacă nu te înțelegi bine cu el. Lasă-l și caută pe altul.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Vrea și el sa se dea smecher cu vorbe de genul laughing. Vai, mor când vad pisa*iosi din ăștia care fac pe interesanții. Și mai rău mor când văd cum fetele ii cred happy

| Ofiint? a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

"Și mai rău mor când văd cum fetele ii cred", în loc să îi dea un șut în dos.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Ofiint?):

Absolut! Se profită de naivitatea lor din păcate. Dar și când ele devin mai dure și nu mai accepta orice terchea-berchea încep sa comenteze de ele ca au figuri și chestii de genul. În fine. Oameni de nimic.

| Ofiint? a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Derivat din experiența personală, am dat de un terchea berchea, care m-a inferiorizat, m-a făcut să mă simt precum ultimul om. Intenția lui chiar asta a fost, să îmi facă rău.
Nu regret experiența, pentru că asta m-a făcut să nu mă mai limitez în viitor. Decât cu unul de genu', prefer deloc.
Ceva îmi spune ca, la fel de inferior a rămas. Distracțiile nu durează o veșnicie.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Ofiint?):

Pai îți spun eu de ce procedează asa : ei procedează asa când găsesc o fata sensibilă, bună, cuminte etc pe care ei nu o merită și sunt conștienți că există persoane mult mai bune pe care ele le pot avea. Ehh aici vine buba, ca să nu te piardă și să pună stăpânire pe tine, te face sa te simți ultima persoana de pe pământ, să te simți inferioara tuturor, să te simți urâtă și sa "spui mersi că te-a luat el, ca e el cu tine ca altfel nu s-ar fi uitat nimeni la tine"! Asta este un atac psihologic de prost gust pe care mulți dobitoci îl folosesc! De aceea am o mare repulsie față de majoritatea bărbaților (nu toți, ca mai exista și excepții) și tocmai de aceea nu m-aș vedea niciodată lângă unul!
Ma bucur ca tu ai avut puterea sa îl alungi din viața ta, că ai trecut peste și ca ai învățat din experienta și nu te-ai lăsat doborâta de un astfel de specimen! Este clar ca meriți mai mult! Ce-i al tău e pus deoparte, te asigur!

| Ofiint? a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Chiar asta simțeam și eu, faptul că nu am șansa la unul mai bun. Ce-i drept, m-am limitat sever.
Legat de a doua parte, nu stiu ce să zic, nici nu stiu dacă ar trebui să zic ceva.
Treaba stă in felul următor, cu cât înaintezi în vârstă, cu atât iti vine mai greu să crezi că vei găsi pe cineva. La 15, 18 ani este altfel, ești plină de speranța. Ulterior, dai de probleme si te multumesti cu ce ai, pe principiul, mai rău să nu fie.
Este mai greu să speri si nu vrei nici să te amăgești.
Dacă dai de unul în regulă, ba este cu cineva, ba este mai in varsta.
Alții mă irită laughing

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Ofiint?):

Depinde ce inseamna "în vârstă" pentru tine. Te deranjează să fie mai mare decât tine cu 10 ani? Cu 15 ani? Oricum, sa știi de la mine, că : mai mare, nu înseamnă întotdeauna mai matur! Chiar acum câteva zile mi s-a demonstrat din nou chestia asta laughing.
Iar la "cu cât înaintezi în vârstă, cu atât îți vine mai greu sa crezi ca vei găsi pe cineva" din ce am reținut eu, suntem apropiate ca vârstă. Nu ai de ce sa îți faci griji ca nu găsești. Acum serios, chiar nu ai de ce sa îți faci griji. Este mai greu fiindcă ai anumite standarde (cum este și normal) dar stai liniștita ca de găsit, găsești tongue

| Ofiint? a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

15, 17 ani, cred că este o diferență considerabilă. Sigur că mai în vârstă nu înseamnă neapărat și mai matur.
Făceam referire la o persoană care le cumulează pe ambele. Nu doar pentru că are o anumită vârstă.
Legat de a doua parte, apreciez faptul că îmi dai speranțe. happy

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Ofiint?):

O părere personala dacă îmi permiți, pentru mine una, vârsta este doar un număr. Nu blochez "ușile" nimănui din cauza vârstei. Am avut plăcerea sa am în viata mea și persoane cu peste 20 de ani mai mari decât mine. În general (nu tot timpul) chiar acele persoane, ceva mai mari decât tine, îți oferă stabilitate, sprijin, afecțiune etc etc de care ai / avem nevoie! Bineînțeles, nu spun sa accepti pe unul cu 50 de ani mai mare laughing. Dar pe unul cu 15-17-20 de ani mai mare. Nu i chiar asa rău tongue. În prezent, eu am alături de mine o femeie cu 17 ani mare. Și nici ca regret big grin.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu zic că te vrea doar pentru sex și vrea să vadă cum reacționezi. Eu l-aș părăsi în secunda doi.