| anonim_4396 a întrebat:

V-ati gandit vreodata, oare cum s-ar putea descrie un miros? De exemplu, cum i-ati descrie cuiva mirosul de ghebe, sau de lemn umed sau, de ce nu, de piersica (ori a fetei, ori a pomului)?

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

"Simteam un miros puternic, intepator, cu gust amar si un pic umed" cam asa. Este intocmai ca si cand i-ai povesti orbului (cel care se naste asa) ca vezi o pata verde, sau. albastra. Ce poate fi in mintea lui cand te aude pe tine povestind.

| Silvia a răspuns:

De obicei un miros il descriem printr-un alt miroslaughing. Pentru a avea idee despre ce e vorba.big grin

| georgiana a răspuns:

Ooo da! al iubitului.:X

| pisoias29 a răspuns:

Hmm... mirosul de iasomie... daca inchid ochii il pot simti... e extrem de dulce si extrem de sensibil in acelasi timp...ma cutremur in preajma lui :X

| Munchkin a răspuns:

Sincer da. Când simt un miros nou îmi vin în minte tot felul de imagini din natură sau urbane, depinde... Iar un miros pe care îl cunosc (de exemplu dacă am simţit acea aromă la o persoană, iar acum simt din nou aroma respectivă) mă duce cu gândul la tot ce ţine de acea persoană.

| rina a răspuns:

Cine imi explica si mie ce legatura are mirosul unui pirsic su mirosul unei fete (sincer am primit un astfel de *compliment* si nu prea am stiu ce sa inteleg)

| vyol3ta a răspuns:

Astea nu sunt proprietatzi particulare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il stii pe hertzel din simpson? baietii mei spun ca numele lui este asemanator cu..." atunci cand mananci ciocolata sau cand rontai paine prajita "?! asta-i hertzel.
ghebele si lemnul ud au arome in comun-mirosul ploii toamna, dupa ce cad frunzele din copac.
piesica-pielea bebelusului dupa ce face baie in apa caluduta si petale de trandafir portocaliu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La hribi ma bag, desi-mi plac si ghebele. Insidios, serpuitor, apetisant, galben, orgasmic.
Cate senzatii am dupa intrebarea asta... Iti dau fundita.rolling on the floor

| scormonel a răspuns:

Genial raspuns cami