| Miihaa a întrebat:

V-ati prefacut vreodata ca aveti orgasm?

8 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Da femeile pot mima orgasmul. Pot sa geama si sa il faca pe barbat sa creada " vai ce super esti" dar in gandul lor sa se intrebe ce dracu cauta acolo, sau sa astepte cat mai repede sa se termine. Mai faceam si eu asa uneori, gemeam cat mai provocator desi partida era una eșuată pentru ca nu simteam nici o placere dar voiam sa se termine o data mai repede ca sa scap. De obicei se ajunge greu la orgasm. Cand ai orgasm incep sa iti tremure picioarele si apare o senzatie pe care nu o poti controla, tot corpul tau o ia razna. Daca barbatii ar fi mai atenti si'ar da usor seama daca femeia aia chiar a avut orgasm sau nu.

| darrio2007 a răspuns:

Ca barbat, nu. Nici nu poti. Femeia, in schimb, poate face asta. Gemete si toate alea. Iar partenerul nepriceput este innebunit sa auda cum se vaita.

| mihai69 a răspuns:

Da. În fiecare dimineață, când mă duc la baie. rolling on the floor

| grab a răspuns:

Ca barbat poti sa te prefaci ca e stramta sau carnea ferma pe ea.
fetele in functie de ce urmaresc si cata incredere au in ele, da, se pot preface ca au orgasm. foarte rau fac.

| PersonajFictiv a răspuns:

Iti dai seama ca multe au mimat laughing
Intrebarea e : de ce mimezi tu?
Monotonie, s-a feminizat barbatul tau, nu mai e asa tare, prea des?
Te simti vinovata ca mimezi banuiesc ( daca e vorba de tine ), pentru ca iti minti partenerul, nu?

| AdelaElena88 a răspuns:

Baietii nu au cum sa se prefaca ca au orgasm, insa femeile pot face asta foarte lejer. Sunt momente in care barbatul are dorinta sexuala si vrea sa isi satisfaca partenera.( da exista si barbati care nu sunt egoisti si le pasa si de placerea partenerelor) si poate tu nu esti intr-o dispozitie foarte buna) si el el tot insista, si insista si vezi ca saracul oboseste, sau mai rau te intreaba cat mai dureaza( ceea ce e un mare turn off pentru o fata) si daca te chinui si tu sa te gandesti la ceva ca sa iti provoci orgasm, vezi ca nu reusesti si te prefaci ca il ai: gemi, strangi cearsaful, iti incordezi viscerele si iubitul te intreaba: cum a fost, a fost intens? si tu spui : Da, a fost foarte intens ca intotdeauna laughing Femeile fac asta pentru ca nu vor sa raneasca orgoliul barbatului lor.Au impresia ca daca femeia nu are orgams nu sunt suficient de buni la pat( mai pe romaneste le ranesti orgoliul de mascul alfa). Femeile nu o fac cu rea intentie, ci pentru ca toata lumea stie ca odata ce orgoliul unui barbat este ranit, lucrurile se remediaza destul de greu. Repet, femeile nu o fac cu rea intentie, si nu consider ca este intodeuna vina partenerului. Chestia asta mai merge aplicata din cand in cand. Daca insa, nu poti ajunge NICIODATA la orgasm, cred ca ar trebui sa ii spui partenerului tau si eventual sa mergi la un specialist, pentru ca este clar ca undeva exista o disfunctie.

| Miihaa explică (pentru AdelaElena88):

Ai mimiat orgasmul, intrebarea mea este?

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Miihaa):

Din răspunsul meu puteai sa deduci de una singura