| TsunadeSama a întrebat:

V-ati putea ierta partenerul daca acesta v-ar fi inselat? Daca da, de ce?

18 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu, nu as ierta, pentru ca nu a fost o greseala, greseala e cand dai peste cana de cafea, nu cand cazi in patul cuiva de buna voie. Am fost inselat de prima prietena, am suferit mult (copil prost? ), doamne ce amintiri. Cateodata sa ii oferi a 2 a sansa, inseamna sa ii mai dai inca un glont cu care sa traga in tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
In momentul in care inseala e clar ca vrea altceva. De ce sa iert?

| sweetys a răspuns:

Nu. Omul tinde sa repete greseala. Daca a facut-o o data si il ierti, o va face si a doua oara si tot asa.

| RAY a răspuns:

Nu, niciodata, desigur daca asta inseamna sa se culca cu seful si impartim castigul e ok

| Freya1 a răspuns:

Acum nu.Dar am iertat.
De ce? Pentru ca am iubit, am fost copil fara minte, am crezut ca nu gasesc altul mai bun etc...

| SilentRain a răspuns:

Nu

| OldSoul a răspuns:

Nu.
Iertand asa ceva ii dai posibilitatea sa o mai faca si a-2-a oara.

| RainmakerX a răspuns:

De prost probabil.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde, daca era vorba doar de o experienta, ceva ce si-a dorit foarte mult si a fost vorba strict de sex o data si pa dupawinking l-as ierta.
Dar as vrea si euwinking sa incerc laughing ca sa fim chitwinking

| Dalmore a răspuns:

L-aș arunca pe geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iertat nu. Dar as fi ingãduitor. As folosi-o ca pe o marionetã.

| Alicezzz a răspuns:

Nu!
De ce nu?!
Simplu, odata ce s-a intamplat se va intampla si a2a oara si a3a, increderea mea in el va ramane 0

| mihaicelsfant a răspuns:

Acum depinde cazul tau. eu unu da dar depinde si de caz

| Elide a răspuns:

Nu,categoric Nu! Te va înșela si a doua oara si o a treia oară, deci lista poate continua

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Miha hai ma daca te iau de nevasta nu am pretentia sa impartim castigul

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Nu. Niciodata nu l-as putea ierta. Indiferent de situatie. Si daca am avea copii impreuna. Din momentul in care el a decis sa ma insele inseamna ca nu sunt destul de buna sau nu ma mai iubeste.

| Maria8494 a răspuns:

Ești îndrăgostit de cineva și el/ea nu răspund gestului, frustrat din cauza unei despărțiri, atunci poți Contact Spell, vrăjile lui vor atrage acel iubit înapoi în viața ta. Îți readuce fostul înapoi și ajută la rezolvarea căsniciilor rupte. Viața este prea scurtă pentru a fi nefericit. Gandeste-te la asta.

Notă: acesta este total inofensiv și nu are efecte secundare

WhatsApp: +12897808858
E-mail: drrobbinsonspiritualhome@gmail.com
https://www.facebook.com/Drrobbinson