| anonim_4396 a întrebat:

Va mai rezista monogamia de-a lungul timpului?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fix în aceiaşi proporţie în care a fost şi până acum.
Pe vremuri nu erau aşa de mediatizaţi cei/cele care aveau mai mulţi/multe parteneri/e sexuali/e aşa că nu e stres!
Şi-n plus, nu uita că monogamia practic nu există. Există că de la un punct încolo rămâi doar cu un om!
Nu cred că există prea mulţi oameni care au avut un singur partener toată viaţa!
P. S.: Perfect răspunsul anonim!

| 2696 a răspuns:

Ce intrebare e asta? aici nu e site de clarvazatori...mai gandeste-te cand pui intrebari

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca va rezista, cel putin pana cand numarul femeilor o sa fie dublu decat cel al barbatilor (femeile 2/3 si barbatii 1/3).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e pusa cam ciudat, mi se pare mie pentru ca e pusa fara sa specifice exact contextul. In prezent nici nu se poate vorbi de o monogamie la nivel mondial. In functie de diverse culturi raspandite exista in momentul de fata si poligamie, adica barbatul are voie sa aiba mai multe neveste si poliandrie, adica o femeie poate sa se casatoreasca cu mai multi barbati in acelasi timp. Asa ca in cazul in care cineva ar fi interesat sa experimenteze o alta forma de casatorie, are de unde alege happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum evolueaza lucrurile, cam nu prea!

N-ai vazut ca pana si Al Gore a ajuns la divort, dupa 40 de ani de casnicie?!