| eusiatat_9429 a întrebat:

Va multumesc pentru promptitudinea de care ati dat dovada la ultima intrebare postata de mine. Acum se pare ca am o alta intrebare (problema) care ma apasa, poate ca a mai fost discutata de o mie de ori dar as vrea sa mai aud si (sa zicem) raspunsuri mai actualizate

Fetelor ce anume va poate atrage la un barbat?

Stiu multi or sa spuna aspectul in prima faza, dar sa zicem ca barbatul respeciv nu are mai nimic cu care sa iasa in evidenta (adica este un om normal)

Cum ar putea el sa va atraga atentia (prin ce mijloace ar putea sa va faca sa fiti interesate de el) pana in momentul in care va poate dovedi (arata) cine este cu adevarat (bun sau rau asta dupa caz fiecare e liber sa aleaga ce vrea)?
Se pare ca pana la urma sunt doua intrebari (dar sunt intr-un fel sau altul legate una de alta). Sper sa nu fiu luat la misto de cei care se cred (sau sunt niste) casanova in fata fetelor. Chiar daca am adresat intrebarea fetelor nu inseamna ca sfaturile(sau parerile) baietilor nu sunt binevenite.

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

A fii tu însuţi nu înseamnă că eşti ciudat/Nici pe departe/În opinia mea, acesta reprezintă cel mai admirabil lucru la un băiat/Şi treptat să îţi deschizi sufletul în faţa unei fete/Originalitatea este cea mai apreciată(cel puţin pentru mine)/Băieţii care au aer de mari cuceritori sunt doar în aparenţă/Nu sunt demni de respect/Tu, cel de zi cu zi eşti cel ce contezi/O fată te doreşte pe tine trup şi suflet/Şi nu un model copiat de la X, Y sau Z băiat/O fată te apreciază pentruu ceea ce eşti ca persoană/Şi nu pentru ceea ce ai/Sau alte motive stupide(Asta-s eu, în câteva fraze...)

| BlueHusky a răspuns:

Nu imi dau seama ce varsta ai dar banuiesc ca fetele despre care vorbesti tu au intre 17-25 de ani de aceea din cate fete am cunoscut eu nici una nu prea isi dorea ceva "obisnuit" (ceea ce pot spune eu despre tine este ca sigur ai citit 10-20 de carti + ca sti sa scrii! ceea ce te face NEobisnuit, 4 real!)... daca vrei sa vb despre asta da-mi un mesaj cu id.

| LittleRose a răspuns:

Nu o sa fi luat la misto :*. Pai in primul rand aspectul vine undeva pe locul doi.Personalitatea este o trasatura importanta. Daca vrei sa atragi atentia, trebuie sa te faci placut, sa ai o tinuta ingrijita, haine mereu curate, sa aduci flori, sa stii sa asculti parerea celei de langa tine, sa o sfatuiesti, sa ii fi alaturi, sa ii arati ca o iubesti prin fapte sa ii spui cat de mult o pretuiesti.Succes sper ca te-am ajutat :*!

| SunshineGirl a răspuns:

In primul rand eu la un baiat observ zambetul. Fetele sunt diferite una de cealalta. Unei fete i se poate atraga atentie mai degraba printr`un comportament de "bad boy " decat de unul cuminte. cel putin asta e parerea mea. Oricum, cert e ca nu trebuie sa pari ceea ce nu esti deoarece fata se poate indragosti de o iluzie, iar cand te`ar cunoaste cu adevarat ati fi dezamagiti amandoi.Bafta!

| anad a răspuns:

Conteaza in primul rand fizicul care, chiar daca nu este de Fat-Frumos, poate fi armonios, ingrijit cu un look adecvat. Conteaza si curajul si felul cum abordeaza o femeie, conteaza sa fie mai increzator in capacitatile lui, sa fie calm, cald, atent, sa stie si ce si cum sa vorbeasca. Nu in ultimul rand, totusi, conteaza si starea materiala, dar nu este cea mai importanta.

| DaDaAndrei a răspuns:

Nu spun ca sunt un casanova doamne fereste sun un baiat normal felul cum ne comportam si personalitatea noastra ne face speciali cam toate sfaturile date de colegii de mai sus sunt foarte bune.Fii tu insatzi arata`te interesat vorbesc cu calm si sa ai o tinuta decenta si ingrijita nu trebuie sa fii model din revista ca sa te observe o fata.Bine ca o scanteie trebuie sa fie ca sa aprinzi facul, metaforic vorbind. Cel mai important lucru este sa ai incredere cine esti tu si nu trebuie sa te straduiesti sa faci lucruri care nu`ti stau in caracter

Succes happy

| eusiatat_9429 explică:

BlueHusky ai ghicit vârsta fetelor aproximativ care este cuprinsa intre 21-25, referitor la sa fiu eu însumi nu este asta problema mea, problema este cum sa reușești sa ți o fata lângă tine pana sa ii poți arata cum ești? e vorba de sa zicem modul de abordare mai degrabă( eu sincer pana acum am cunoscut fete doar prin cunostințe, acum vreau sa pot sa îmi aleg cu mana mea, nu sunt genul care sa umble din floare în floare (poate de aci și problema mea) dar sincer ce își face omul cu mana lui lucru manual se numește, încredere în mine am, îngrijit îmi place sa cred ca sunt, sociabil sunt, iar restul nu mai contează pentru ca pentru mine femeia a fost mereu cel mai prețios lucru de pe pământ. Cred ca am dat destule detalii despre ce vreau sa ma ajutați sa aflu.

| Sonia_8719 a răspuns:

Buna,
Cred ca ar fi un cliseu sa incep prin a-ti spune Fii Tu Insuti, dar se pare ca merge.Noi fetele, bine... poate pentru cele care au trecut de o anumita varsta,happy apreciem si alte lucruri la baieti in afara aspectului.Si se pare ca multe persoane uita ca in ziua de astazi adevaratele lucruri care conteaza cu adevarat. Educatia este foarte importanta. Felul de a vorbi cu o persoana, de a o privi(priveste in ochii persoanelor), de a asculta si participa la o discutie, pot fi un inceput.De asemenea faptul ca esti o persoana ingrijita poate atrage atentia, unghii, pantofii, acestea sunt carti de vizita! Hainele, chiar daca nu sunt ultima fita, daca stii sa te imbraci adecvat situatiei. Felul in care vorbesti(tonul) nu incerca sa impresionezi prea mult happy. Sunt mici trucuri, dar de mare efect.Si mai ales depind
e de persoana de care esti interesat... daca nu exista cat de cat ceva acolo care sa va faca sa conectati, cam greu! Sper sa-ti fi fost de ajutor P. S. Niciodata sa nu uiti sa fii un cavaler si sa o faci sa se simta ca o printesa tongue

| SeXTasY a răspuns:

Tu stii ce te atrage la o femeie eusiatat? eu stiu ca barbatii apreciaza fetele la prima privire, dupa felul in care arata, fata coafura, corp, motivele pentru care ii fac sa isi intoarca capul dupa ele sau din contra.Este perfect normal sa credem ca si fetele gandesc la fel, dar ele atribuie mai putina importanta felului in care arata un barbat, un aspect placut, o fata interesanta, corp frumos, o haina eleganta; toate la un loc iti vor da mai usor sansa de a putea sa vorbesti mai usor unei fete, dar NUMAI ATAT...sa vorbesti de aici incolo, sa o cuceresti nu mai tine de aspect ci si de comportamentul tau, de modul in care o faci sa se simta bine in compania ta.
concluzie: UN ASPECT PLACUT ITI DA SANSA APROPIERII MAI USOARE DE O FATA DAR NU NUMAI ASPECTUL TAU VA PASTRA ACEA FATA LANGA TINE!