| YellowAngel a întrebat:

Va place ca actul sexual sa fie unul scurt sau sa fie mai lung?
Adica partenerul sa isi dea drumul repede sau nu.
De ce intreb? Pentru ca pe mine dupa 1-2 minute incepe sa ma doara.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nromal sa te doara!
In principiu ar trebui sa stii ca, partida incepe cu un preludiu, de aceea tu nu simti nimic si te doare!
Un preludiu la fata dureaza 5-10 minute, timp in care ea se umezeste si incepe sa simta placere, dupa care se trece la sexul propriu-zis cu introducerea penisului.
daca mitocanul cu care faci sex nu stie nici macar atata lucru, inseamna ca il doare in fund de tine sau satisfactia ta.
Nu este nromal ca baiatul sa sara pe tine, sa dea din fund de 2 ori si sa ranjeasca ca boul dupa aceea, este nromal ca partida sexuala sa inceapa intotdeauna cu un preludiu, in care incalzirea este obligatorie pentru fata, altfel nu simte nici o placere ci durere si disconfort.

| corbulalbrosu a răspuns:

In general sau mai corect spus in majoritatea cazurilor, actul sexual a carei durata se incadreaza intre 7 si 10 minute este apreciata si/sau considerata ca fiind ''normala'' si satisfacatoare din toate punctele de vedere pentru ambii parteneri. Actul sexual ''perfect'' se pregateste minutios de regula inca din timpul preludiului cu participarea ambilor parteneri, care poate avea o durata mai indelunga in functie de timpul avut la dispozitie dar si de fanteziile si perversiunile sexuale agreate si practicate cu scopul de a se realiza umezirea si relaxarea cat mai intense si temeinice a ''pasaricii'' partenerei. Incercati sa procedati in modul prezentat si in mod sigur/garantat veti avea mereu parte de placere si deplina satisfactie. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Dar tu în cât timp ai orgasm? nu de alta, dar dacă te doare și reziști maximum 2 minute... chiar mi se pare greu să reușești să ajungi acolo.
Cred că ar fi util ori să folosești cât mai multe lubrifiant, fie chiar să mergi la medic - să nu ai vreo infecție.

| YellowAngel explică (pentru mihai69):

Iubitul meu o are cam groasa

| mihai69 a răspuns (pentru YellowAngel):

Soluții - preludiu cât mai lung, mult lubrifiant, o poziție care să îți ofere ție controlul penetrării. Plus multă răbdare. Cu timpul te vei relaxa suficient să-l poți primi fără neplăceri.

| relian a răspuns (pentru YellowAngel):

Zici tu laughing sincer asa esti, adica stii cum se spune nimeni nu le are pe toate, deci dupa cum spuneam femeile frumoase is doara frumoase, restul e doara fantezia barbatilor car fi foarte bune la pat laughing. Stii natura nu inzestereaza pe nimeni cu de toate, daca esti frumoasa ai acest atu dara dupa cum vezi la pat esti cam dezastruasa laughing bine am exagerat dar sincer nu prea te vad bine in relatiile cu barbatii.Doara sa gasesti un barbat care are cerinte ca si tine, adica sa va potriviti, altfel cum am spus nu prea te vad bine.Am avut si eu asa o tipa 2 min maxi vai o doare bla bla, am fugit normal, ce poti sa faci cu o femeie de genul asta? Bine nu zic ca este ea de vina, daca asa s-a nascut, dara isi poate gasi un barbat cu care se potriveste.Cam asta trebuie sa faci si tu.
Am mai auzit, vorbit cu fete sau femei asa si nu tinere, la 35 de ani care la fel erau, deci nu te gandi ca lasa cu timpul vei fi mai bine.Bine nu ai zis nici cati ani ai, nici de cand faci sex, sau de cate ori, vorba cuiva poate ca ai ceva infectii, deci is multe chestii, cel mai indicat este sa consulti un medic.

| Sofer a răspuns:

Sa fie mai lung actul sexual și foarte plăcut.

| Eduard196 a răspuns:

Dar preludiul la voi cat dureaza?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Prefer mai repede. Din pacate al meu rezista foarte destul de mult si imi vine sa iau o carte si sa citesc pana termina. Eu prefer intre 10-20 de minute cand e ceva mai rapid. Si pana la 30 de minute maxim. Dupa ma plictisesc. Depinde de la persoana la persoana.

| YellowAngel explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Si orgasm dupa cat timp ai?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns (pentru YellowAngel):

Depinde. Uneori dupa 10 minute sau 5 minute daca imi face el oral, in general dupa 5-15 minute (maxim)

| relian a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

Asa deci in 5-10 minute ai orgasm si pana la 30 de minute alea ce faci te gandesti la altul sau la ce rochita sa cumperi, tricou ceva? laughing
Bine acum depinde si cum esti, unele femei, au orgasme multiple, adica asa termina odata, apoi o iau de la cap si tot asa.Nu cred ca e cazu tau cred, asta pentru ca nu ai spus.
Apropoo ai pus ceasul si ai vazut ca ai 30 de minute? Intreb asa de curiozitate, am vazut in filme porno ca nici aia nu fac 30 de minute.Bine acum depinde si ce reprezinta pentru tine alea 30 de minute de cand anume de cand va pupati, manghaiati sau de cand anume?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Apropo. Nu e normal sa te doara in timpul sexului. Cel mai probabil ai o infectie ori o problema. Ori nu esti destul de lubrifiata. Actul sexual e ceva de care ar trebui sa satisfaca ambii parteneri. Daca te doare si nu spui. S-ar putea sa se agraveze.