| anonim_4396 a întrebat:

Va rog aia cu CAPUL PE UMERI sa imi raspunda.

Poate exista o prietenie intre un baiat si o fata? Fara ca sa existe si alte sentimente?

Exemplu : Ma inteleg foarte bine cu un baiat, ne povestim aproape orice.
Acum jumate de an ii placea de prietena mea, dar de curand l-am intrebat daca mai simte ceva pentru ea si mi-a zis ca nu stie, ca este confuz (eu zic ca din cauza ca a inceput sa vorbeasca cu mine) pentru ca nu stiu, simt ca ar vorbi mai altfel cu mine decat cu alte fete, sau am aceasta impresie doar ca eu incep sa fiu atrasa fizic putin de el?
La scoala inainte era mai rusinos, nu venea la mine decat daca ma prindea singura, ca sa poata vorbi cu mine.Acum vine si cand sunt cu fetele, ma cheama pe unde merge el, daca parintii nu imi dau voie imi spune ca vorbeste el cu ei ca sa ma lase, chestii de genul.

Va rog sa ma ajutati pentru ca sunt foarte confuza.
Pareri, exemple, povesti, cazul vostru, orice e bine venit.
O sa va primiti rasplata laughing. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Debb a răspuns:

Cazul meu:
Tot ce ai povestit tu mi s-a intamplat si mie insa intr-o seara a marturisit ca de fapt s-a apropiat de mine crezand ca asa o sa pot avea altfel de sentimente fata de el bla bla. Deci in concluzie s-a apropiat de mine doar crezand ca pot fi a lui daca suntem deschisi unul cu celalalt si ne intelegem etc.

Sunt cazuri unde exista si prietenie dar de cele mai multe ori se termina cu chestii de genu : "stii, eu chiar te plac" iar unul din cei doi "prieteni" nu accepta si s-a zis prietenia.

Parerea mea este ca te place si incearca sa se apropie de tine mai intai oferindu-ti prietenia lui.

15 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Exista doar la inceput, dupa ceva timp unul din voi se va indragosti de celalalt dar va iesi ceva frumos...

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*

Pai...da se poate. cei doi se vor purta ca si niste frati. se vor intelege bine, se vor cunoaste.mult mai bine dar aici intervine problema, odata ce cunosti ff bine o persoana si iti place cum reactioneaza, cum vb, cum explica, in prima faza o placi ca o amica (sora, frate), amic, dar intervine in a2a faza si atractia.deci este greu dar nu imposibil.desi exista cazuri in care cei mai buni prieteni au devenit iubiti.

te pup;*

| Laviy a răspuns:

Pai cred ca intre voi incepe o frumoasa prieteniehappy Am patit asta cu un baiat. In clasele mai mici eram cei mai buni prieteni, ne spuneam tot, ne intelegeam super, ne petreceam timpul impreuna, la un moment dat am simtit ceva pentru el, si el ceva pentru mine (ma rog, cate pti simti pentru cineva la aia 9 ani pe care ii aveamlaughing). In orice caz, acum suntem cei mai buni prieteni si ne intelegem foarte bine. E doar o atractie de moment, nimic mai mult daca erai prietena cu el. Sau din potriva, poate o sa inceapa o frumoasa poveste intre voi. O sa va dati seama pe parcurs.:*

| DragosMentol a răspuns:

T place happy

| niki a răspuns:

Nu exista,din pacate doar noi fetele credem ca exista! eu am avut un prieten fff bun,vb despre orice, venea in weekend-uri la mine si la logodnicu, cu care si locuiam, si dupa multi vreo 4 ani cred, mi-a zis ca de fapt el de la inceput a fost ingragostit de mine! si chestia asta mi s.a repetat de cate ori am avut un "prieten " baiat! ultima dezamagire de gen a fost acum 2 saptamani,cand preotu din satu in care locuiesc momentan,a incercat sa sa il faca gelos pe iubitu meu, ceea ce a si reusit! mi-as dori sa am un prieten baiat, dar nu cred ca exista asa ceva!

| emchristina a răspuns:

Da poate exista o prietenie buna intre un baiat si o fata. Desi in cele mai multe cazuri se ajunge de la prietenie la dragoste. In cazul meu mereu m-am inteles mai bine cu baietii decat cu fetele. De exemplu am un prieten bun cu care am fost colegi caruia i-am povestit absolut orice si il cautam cand aveam nevoie de el si el la fel. El s-a indragostit de cea mai buna prietena a mea si eu am jucat rolul lui Cupidon si din vina mea a iesit o frumoasa relatie de vreo 3 ani. Si intre mine si baiatul respectiv nu exista sentimente decat prietenie sincera care tine si azi si sper sa mai dureze mult timp. Sper ca te-am ajutat.:*

| FoarteLetargic a răspuns:

E posibila o prietenie intre o fata si un baiat. Dar e si mai posibil sa se formeze si alt fel de sentimente.

| ღNameღ a răspuns:

Evident ca exista o prietenie intre baiat si fata.Glumiti,radeti,concurati dar nu va placeti.Eu imi iubesc prietenii(baieti)ca pe frati si ei la fel pe mine,si nu ne placem,dar ne sustinem.
Suntem ca o familie si facem glume mereeeeeuuuu!
In concluzie: Da,exista prietenie intre fata si baiat.
Nu stiu in legatura cu faza ca te cheama unde merge el,asta e semn ca te place(am trecut prin astabig grinhappy ) Asa ca ar trebui sa lamuresti asta,daca nu cumva vrei sa faci aceeasi greseala ca mine si sa il pierzi pe veci(nu l-am mai bagat in seama ca sa nu ma mai place), din pacate asa e viata. Spune-le parintilor ca atunci cand el te cheama iti spune o gluma, sau spune-i adevarul mamei tale si zii sa te ajute sa il minti sau sa ii spui adevarul tatalui tau.
Succes! Sa va sprijiniti asa cum fac familiile! papa:*

| n3bunatica a răspuns:

Buna.Eu am un prieten cu care ma inteleg foarte bine. vorbim despre orice.si este Baiat.dar nu este nimic intre noi.decat o relatie de prietenie.suntem ca fratii.Parerea mea este ca da poate exista o prietenie intre o fata si un baiat fara sa fie si alte sentimente implicate.dar depinde de fata si de baiat bineintelesbig grin

| Paulla a răspuns:

Eu sunt de parere ca exista.
Am doi prieteni foarte buni de sex opus. Unul ma ia drept sora lui mai mica, iar celalt are alte preferinte sexuale.
Atata timp cat nu ma tenteaza sa intru peste ei in dus, e okay.

| Struuumf a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu exista prietenie foarte aproapiata in asa fel incat sa povestesti orice cu el.
simti ceva pentru el, numai ca nu-ti dai seama foarte clar, pentru ca te-ai obisnuit cu el, incearca sa te distantezi un pic de el sa vezi cum reactionezi, daca ii simti lipsa, etc, si asa vei vedea ce face si el.

| Dde26nii a răspuns:

Se poate astfel de prietenii.
O sa iti pov cazul meu: Am un verisor de gradul 2.si are 17 ani. Am inceput sa ne intelegem perfect. Ne povesteam totul.era cel mai bun prieten al meu:*.

Toti insinuau ca e ceva intre noi dar noi stiam ca nu e asa, pana intr-o zis cand el m-a intrebat: Auzi`?happy. Intre noi 2 e ceva?laughing.I-am raspuns firesc ca nu. Nu am mai vb despre asa ceva.

Astazi.chiar daca unii zic ca suntem impreuna.noi stim cat de bine ne intelegem.Suntem ca fratiibig hug

Insa in cazul tau, dupa cat zici tu.cred ca el te place.si de asta vrea sa fiti prieteni asa buni.Dar ai grija`!:*

Multa bafta`thumbs up
te ppopp:*
fundita?big grin

| adda_3343 a răspuns:

Eu nu cred in prietenia dintre o fata sh un baiatstraight faceparerea mea e ca oricand se poate trece de la prietenie la iubire sau atractie fizichappy nu cred ca exista baiatul care sa nu se fii gandit vreodata cum ar fi daca sr fi fost cu pers respectivahappy nu stiu asta e parerea meabig grin da la inceput poate fii prietenie dar or sa se intample schimbri odata cu trecerea timpuluibig grin

| justme4yours a răspuns:

Pai eu zic ca e posibil sa fie confuz din cauza ta si in majoritatea cazurilor intre cei care sunt apropiati se infiripa ceva trebuie doar sa te asiguri ca prietena ta nu tine la el si sa fi isigura de sentimentele tale... sper sa iti mearga totul bine (app da-mi si mie un rasp la singura intrebare pe care am pus-o)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama da'ce va confuzati si voi asa repede?