| Alexandra175 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! am avut o relatie de 7 luni timp in care ne-am mai despartit dar tot la mine s-a intors pentru ca ma iubeste. acum o luna ne-am despartit din cauza unor probleme, am spus ca o sa-l astept pentru ca il iubesc foarte mult si tin la el. am suferit mult si inca mai sufar, el mi-a recunoscut ca inca mai simte ceva pentru mine. ce as putea face sa fim din nou impreuna, cum sa discut cu el?

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Cred ca sunteti un cuplu tanar, sa va certati e normal.
Nu ai ce sa faci, incearca sa vorbesti mai des cu el, sa il asculti dar sa nu-i inspiri mila ( sa plangi, sa insisti pe relatie, pentru ca asta mai mult il va speria), apoi mai lasa-l sa respire putin, daca chiar mai simte ceva pentru tine o sa se intoarca, daca nu, dragoste cu sila nu se poate. Doar asteapta.

| neutrino a răspuns:

Daca mai ai ceva de oferit, atunci ispiteste-l!

| Seiko98 a răspuns (pentru neutrino):

Neutrino tu zici sa o facă cu el doar ca sa se împace?

| neutrino a răspuns (pentru Seiko98):

Nu draga, eu nu am spus asa ceva: eu m-am referit la faptul ca, de exemplu, daca stie sa faca prajituri, sa o faca pe cea mai buna si sa-l ademeneasca cu ea, daca tot il iubeste. Dragostea cere si sacrificii. Dar tu crezi ca inca nu au facut-o? Daca asa este, nu-i din cauza ei!

| Emilian65 a răspuns:

Cand v-ati despartit prima data, el s-a dus la alta fata? Daca da, atunci lasa-l sa se duca dupa aceea fata si tu gaseste-ti un baiat care sa te iubesca cu adevarat.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa renunti, relatiile cu intreruperi nu au un viitor stralucit.
Daca esti hotarata ca il vrei, invita-l la o discutie undeva unde e romantic si nu va deranjeazza nimeni. Spune-i ca ai sentimente puternice pentru el si ca iti doresti un nou inceput cu el, in care amandoi sa va purtati bine si sa faceti tot ce depinde de voi sa fie frumos. Daca e de acord, spuneti-va sincer ce doriti de la celalalt si ce oferiti. Dar ai grija ce promiti, ca daca nu execute intocmai, relatia nu tine.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut!
Daca mai exista sentimente intre voi sigur lucrurile vor merge bine.
Eu iti proun sa comunicati mai mult si ami des pentru ca va veti apropia din nou.