| MARIUKA26 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat! Sunt cu prietenul meu de 9 ani, acum 3 ani am cunoscut un baiat care semana foarte tare cu iubitul meu, am aceptat sa iesim intr-o seara, dupa ceva timp m-am angajat unde lucra si el ( am mai avut intalniri cu el nu a fost doar una ) am aflat ca este impreuna cu fata sefei mel si am intrerup oricefel de legatra de genul asta, ne-am impretenit foarte tare toti 4 ( concedi impreuna etc.) dupa ceva timp am aflat ca ma inseala, si din razbunare i-am spus si eu ca am facut acelasi lucru ( dor ca eu nu m-am culcat cu acel baiat ) dupa 2 ani eu si iubitul meu ne-am facut o afacere si am acceptat sa lucreze si acel baiat cu noi. Dupa un timp baiatul acela a inceput cu avansuri, iar eu ii le-am aceptat din noi stiind ca imi iubesc foarte tare iubitul dar nu stiu ce a fost in capul meu, dupa ceva timp am aruncat pastila ca acel baiat ( prietenul lui cel mai buna acum ) s-a dat iar la mine, el nu a spus nimic si a inceput sa faca investigati si chiar i-a spus acelui baiat ca stie ce a fost intre mine si respectivul si sa faca bine sa minta cu totate ca banuia. Dupa ce a aflat mai multe lucruri m-a facut si pe mine sa spun si i-am recunoscut totul, di acel moment a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine si ca el nu poate trece peste, timp de doua luni tot timpl a fost schimbator, de doua saptamani nu mai stau cu el, m-am mutat dar in fiecare seara vine la mine, aseara mi-a spus ca vrea sa ne despartim ca el nu poate trece peste, entru ca nu mai are incredere in mine ca ma iubeste ca il doare decizia pe care a luat-o dar nu are ce sa faca. ce ma sfatuiti sa fa il iubesc enorm el este singurul care de cate ori am avut nevoie de ceva m-a ajutat ( relatia cu familia mea nu este una tocmai ok) ( el este primul barbat din viata mea ) CE SA FAC? CUM SA IL AM INAPOI

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Trebuie sa ii demostrezi ca il iubesti cu adev sa lupti cu adev. desi e normal sa nu mai aiba ncredere in tine dupa ce ai facutwinking. insista du-te dupa el. numai vb cu ala si cu niciun baiatwinking.

7 răspunsuri:
| Vrajitor a răspuns:

Nu mai poti, imi pare rau. stiu ca sunt rautacios dar am fost in aceeasi situatie draga mea, toate sfaturile pe care o sa le primesti nu vor avea efect ve vedea, din pacat l-ai pierdut definitiv happy si stii si tu asta nu mai incerca sa negi! l-ai pierdut nu il mai ai si nu il vei mai avea vreodata in viata ta pentru ce ai facut. Sper sa isi gaseasca pe altcineva si tu la fel. Va doresc numai bine!

| MARIUKA26 explică (pentru Vrajitor):

Multumesc frumos dar acum nu cred ca vreodata mai pot avea pe cineva, fara el viata mea nu mai are sens crede ma

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Ce a fost in capul tau? raised eyebrows

Nu poti sa il mai ai straight face. Ai gresit, platestiwinking.
Poti doar sa accepti realitatea si sa treci peste... invatand cate cvhee hee

| Vrajitor a răspuns:

Imi pare rau stiu ca nu mai poti trai fara el dar acum saracu e distrus psihic, emotional, sentimental, tot.chiar daca nu arata dar te uraste si ii dau dreptate pe moment. crede-ma e distrus si nu il vei mai avea, Iarta-ma ca iti zic asa direct dar sunt... realist

| MikyMi a răspuns:

Ma indoiesc ca nu se va intoarce la tine!
9 ani e ceva! :X:X Vrei nu vrei ajungi sa-l iubesti pe cel de langa tine. Sfatul meu e sa-i ceri sa acorde o a doua sansa relatiei voastre, sa mai incercati o data si de data asta fara infidelitati!
Mult noroc!

| Vrajitor a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

DeeiiA ai dreptate, dar sa nu uitam ca cat timp traim invatam si mai mult. cineva a spus asa

Credem ca stim totul! Dar nu stim nimic!

| anniebox16 a răspuns:

Sincer? Nu ai nicio sansa sa-l ai inapoi! Daca il iubeai cu adevarat nu puteai sa-l inselihappy! Nu pot sa-ti spun decat sa incerci sa-l uiti si sa mergi mai departe.