| anonimous2001 a întrebat:

Va rog ajutați-ma. Dacă mi-am frecat penisul de zona intimă a iubitei mele (doar frecat, nu introdus in interior) ea fiind virgina, iar eu nedându-mi drumul, dar posibil având penisul un pic umed exista vreun risc ca ea sa rămână gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU ai fi ajuns in situatia actuala daca ai fi procedat rational si anume sa te fi informat corect in privinta procreerii. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic asa cum cred foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul inceperii vietii sexuale reale, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare si producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fii precis informat, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce in 1 sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, DECI NU poate proveni din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi; data la care a inceput ultima menstruatie, data intretinerii sexului precum si tipul ciclului menstrual, adica REGULAT sau NEREGULAT, formularea unui raspuns cert si catusi de cat si precis si corect, din pacate NU se poate oferi in acest moment. Daca ai fi stiut/cunoscut aceste lucruri elementare, n- ar mai exista teama si ingrijorarea care te tracaseaza in acest moment. Multa sanatate!

| anonimous2001 explică (pentru corbulalbrosu):

Va mulțumesc pentru acest răspuns. Vreau sa va zic ca ultima menstruație a fost de pe 8-12 luna trecută, iar cât despre "contactul sexual", acesta a fost întreținut acum 5 zile. Va mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a fost penetrare și ejaculare în vagin nu poate fi vorba de vreo sarcina.

| Necunoscut112 a răspuns:

Îţi recomand vizionarea clipurilor pe Youtube de pe canalul "sexul versul barza". Acolo o să aflii multe informaţii utile despre intrebarea ta si multe alte chestii pe tema sexuala.

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Oh, omule, clar e gravidă, vorbește cu părinții ei să vedeți ce faceți, dacă păstrați copilulrolling on the floor))))

| anonimous2001 explică (pentru PuținConteazăNumele):

Nu înțeleg cum puteți sa glumiți pe subiectul asta când pentru mine chiar e ceva serios

| smihai23 a răspuns:

Nu, asta în cazul în care ai altă gaură și au ieșit chiriașii pe acolo laughing

| Mariusgeo a răspuns:

Relax man nu s-a întâmplat nimic

| florin8ake a răspuns:

Trebuie sa i-o freci mai mult de gura si poate atunci ramane gravida.