| Andreiu68 a întrebat:

Va rog am nevoie de ajutor! Nu stiu ce sa fac! Acum 1 luna un prieten a cunoscut o fata pe Facebook, au vorbit 1 saptamana,dupa care cei doi s-au vazut, o mai aducea in grupul nostru de prieteni, mai ieseam afara eu prietenul meu si aceasta fata(cei 2 nu am fost impreuna-iubiti*). Dupa fata s-a certat cu prietenul meu si a doua zi fata mi-a dat mesaj pe Facebook cu,,hei" am vorbit putin si la sfarsitul conversatiei mi-a spus ca,,sa nu afle Alex(prietenul meu) ca noi doi vorbim".A doua zi ii dau mesaj fetei- sa o numim Maria,iar Maria a zis ca se plictiseste,eu i-am spus sa iasa afara, iar Maria a spus ca nu are cu cine iesi afara, dupa care eu am invitat-o afara doar noi sa iesim iar ea a spus ca iesim maine ca este cam tarziu pentru ea- era ceasul 20:30. A doua zi i-am dat mesaj si a spus ca este la sala de forta si ca la 20:00 scapa si i-am spus cand iesa de la sala sa imi dea mesaj pe Facebook ca vin inaintea ei.Maria nu mi-a mai dat mesaj, m-am suparat pe ea, asa ca 2 zile nu am mai bagat-o in seama, dar nici ea nu dadea un mesaj-am facut asta strict ca poate da si ea mesaj, poate ii pasa sau ceva. Dupa 2 zile i-am dat mesaj si i-am spus de ce nu mi-a mai dat mesaj atuncia cand a iesit de la sala, iar ea a spus ca isi ca a uitat si plus a venit mama ei dupa ea inainte si ca a 2-a zi a fost pedepsita, nu mi-a spus motivul de ce a fost pedepsita si cand am intrebat-o de ce a fost pedepsita nu a reactionat ok si nu mi-a spus.Atunci Eu i-am spus ca sa iesim maine pe afara iar ea a spus ca bine si sa ii dau mesaj cand vreau sa ies. A doua zi i-am dat mesaj ca sa iesim pe afara, iar Maria a spus ca este la o prietena acasa si nu iesa ca sta cu ea ca pleaca si vrea sa petreaca mai mult timp impreuna,dupa care eu i-am zis bine si ca nu este nici o problema,iar Maria mi-a raspuns,, aham, ok",iar asta m-a enervat la culme,a dost un raspuns sec si la misto,nici un scuze nimic,azi nu i-am mai dat mesaj,nimic si nici nu cred ca am sa ii mai dau,astept de la ea sa fac poate ii pasa, simt ca ma tot amana pana in veci, deja e a 3-a oara asta in 4 zile, nu ii mai acord nici o sansa.Eu pe fata asta chiar o plac si vreau sa ies cu ea, ca ea cica nu are prietene si nu are cu cine sta si vreau ca noi sa formam un cuplu,dar vad ca nu se poate. Oare vrea sa il faca gelos pe Alex,prietenul meu? Ce sa fac? Simt ca e rece asa cu mine,cand vorbeam cu ea spuneam ceva ea radea cu emoticoana,cu da nu,vailei,mor si din astea,dupa tot eu puneam intrebari si continuam conversatia,asa era tot timpul, simt asa ca nu vrea sa iesim, deja de 3 ori a intervenit ceva, nu stiu ce sa fac. Eu am 19ani, fata 17. Cu prietenul asta a meu Alex iesea si noaptea pe la 9 cand o chema iesea si statea pana pe la 00:00, iar cu mine nu ca e tarziu la 20:30, nu stiu cred ca renunt,fac bine sau nu, vreau argumente, chiar sunt cam depasit de situatie

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gestul tau este destul de urat si nu m-ar mira ca prietenul tau sa se supere pe tine, pentru comportamnetul asta pe ascuns, de ai rapii prietena.
De fapt, asa ceva nu se face intre prieteni!

Nici nu ma mir de ce fata se comporta asa cu tine, chiar iti arata ca nu o intereseaza o realtie cu tine si nu cred ca da doi bani pe ce vrei tu.

Din bun simt si respect pentru prietenul tau si grupul in care esti, vezi-ti-ti de drum si lasa fata aia in pace, ca asa ceva nu se face niciodata.

| Andreiu68 explică (pentru Violleta2022):

Frate,eu pe fata asta o cunosteam din vedere,odata ea mi-a dat like pe Facebook la toate postarile,iar prietenul meu neavando la prieteni ce o fi zis ca nici eu nu o am si cauta anturaj cu el, si dupa a adaugat-o pe Facebook, au vorbit o saptamana s-au certat, Alex a spus ca nu mai are nici o treaba cu ea, i-a daf si block pe Facebook si asta a fost, dupa fata a venit la mine nu ma cert cu prietenii mei de 10 ani pentru o tarfa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreiu68):

Atunci, mergi mai departe, cauta-ti alta fata, nu asta care se joaca cu tine si cu prietenul tau, daca spui ca nu vrei sa rupi o relatie de10 ani cu prietenul tau.

| mihai69 a răspuns:

Eh, e vacanță şi tipa v-a găsit pe voi de fraieri ca să aibă de cine să facă mişto. Relax!

| Nemessys a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta. Sunt multe fete de genul asta si sincer nu m-as mira ca ea sa fie una dintre ele. Vad ca ti-ai dat deja seama de ce vrea sa faca si cam la aceeasi concluzie am ajuns si eu. Vrea sa-l faca gelos pe prietenul tau. Oricum nu cred eu ca ti-a dat mesaj cu un gand bun. De asta sunt 99% sigur. Tot ce te pot sfatui este sa o lasi balta. Ok, o placi dar la atitudinea ei, nu prea cred eu ca poti forma o relatie, mai ales una stabila. Pe tine te doare acum ca tot vorbeste prostii cu iesitul, dar ia gandeste-te cum poate sa faca mai tarziu cand sunteti impreuna. Te poate lasa fara sa se uite in urma. Ti-ar conveni? happy Sau ti-ar placea sa nu va mai intalniti nu stiu cate zile din cauza ca ea baga nu stiu ce minciuni si vrea sa se foloseasca de tine? happy Macar de ti-ar zice,, uite, vreau sa-l facem gelos pe alex". Decat sa se dea pe langa tine si dupa ce isi indeplineste ea planul, sa te lase ca pe un caine in ploaie. Ok, poate vorbesc prostii, poate nu o sa faca asa, insa din ce am citit eu, imi si imaginez ce persoana este, asa ca las-o balta. Daca iti trimite mesaj, ok, daca nu, da-o-n colo. happy

| Andreiu68 explică (pentru Nemessys):

Cred ca ai dreptate mare, am sa iti urmez sfatul, nu merita, mai ales ca ea sta on 24/24 pe Facebook poate sa faca 1 minim efort,cand era cu prietenul meu alex pe afara si eram si eu tot o intrebam ce face,ce ochisori mic are, complimente din astea, Alex asta tot timpul statea pe telefon si nu vorbea cu ea, de asta s-au si certat, cred ca e bine sa ma opresc aicea, acum o sa sufar poate 10%., dar daca o sa continui o sa ma lase sigur si o sa fie rau tare.

| Nemessys a răspuns (pentru Andreiu68):

Exact... happy Paraseste-o ca mai tarziu o sa intri intr-o depresie din cauza ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ar fi să renunți, de ce să te milogeşti de ea, să o cauți, să îți pese, când ea nu face nici măcar un minim efort. Las-o... nu se poate, nu se poate. Next

| Skillzy2001 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti 2 zile. In astea 2 zile intreab-o daca vrea sa va intalniti. Daca te respinge din nou si baga "strambe" spune-i ei ceea ce ne-ai spus si noua. Intreab-o de ce te respinge mereu. Spune-i ca o placi. Sper ca te-am ajutat. Noroc!