| cristiyana a întrebat:

Va rog din inima sa ma ajutati.pe bune sadsadsad m-am impakt cu fostul prieten cu care am stat 3 ani si sambata implinim 2 saptamani de cand suntem iar impreuna sad faza e ca totul merge rau.primele zile au fost ok dar apoi ne-am certat si de atunci nu prea mai da semne de viata, decat dimineata si seara.eu ma enervez si ne certam. apoi cand ne intalnim la disko el vine cu prietenii lui si prima data nu vine la mine, dar nici eu nu ma duc la el, de abia dupa ce il cheam afara si vb mai multe se rezolva trebuie. daca il intreb dc zice ca ii e rusine si il cred pentru ca de asta nu ma duc nici eu la el.(imi e teama de ce reactie va avea) sad. ziua cand vb cu el cateodata e asa de enervan ca il intreb daca are vreo trebuie cu alta fata si imi spune (daa...eu sunt fat frumos si am 1000 de fete ) si ma enervez si apoi zice " nu zana cum sa am. ce nu intelegi ca eu cu tine vreau sa fiu si atat" dar nu prea am incredere in el pentru ca in trecut nici el nu a fost prea cuminte (bine eu l-am intrecut tongue ) nu stiu...ma simt nasol.azi fu pe mess, vorbiram si apoii iesi pur si simplu fara sa spuna nimic. x-(. si pe deasupra el e la tara la bunici (acolo ubnde am si eu bunicii mei) iar eu sunt aksa in oras, si il intrebai daca se duce prin zonba mea deseara, si zise ca depinde ce invitatii are.ma dispera. i-as da papucii ca ma enerveaza rau dar nu stiu, mi-e aiurea pentru ca tin la el si mi-ar fi nekz daca l-as vedea cu alta sad ce sa fac. un sfat plz sadsadsad

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Baiatu asta se joaca, cu tine, nu. tsi dai seama?straight face ma mir ca pana cum nu tsi.ai dat seama de asta.de ce v.atsi despartsit dupa 3 ani? care e motivul?
si pana la urma trebuie sa. l intselegem ca ii e rusine, dar nu sa ii dam si dreptapte.pana la urma Dumnezeu i. a inzestrat pe baietii cu un tupeu si o tarie fantastica, si chiar daca nu o scot la iveala, undeva acolo tot exista si de abia astepta sa.si infiga coltsii. ce trebuie sa faci tu e sa nu. l mai cauti, si sa. tsi vezi de viata ta ca si cum el n.ar exista, si asteptsi sa te caute el.

| Ирина19 a răspuns:

Inteleg ca tii la el, dar iti place ce se intimpla intre voi? daca nu zici Stop, asta va continua, iti pierzi timpul cu el, ar fi bine sa. i dai papucii, sau sa vb serios si sa-i zici ceea ce ai scris si aici, e pacat sa nu mai fii fericita din cauza lui, mai sunt baieti pe lumea asta, bafta draga mea :*

| eagleeye a răspuns:

In primul rand este o relatie superficiala bazata pe " care pe care"! Imi pare rau ca trebuie sa spun... dar nu o sa mearga! In momentul in care intr-o relatii intervin " sa vina el...ca eu nu ma duc " sau chestii similare deja relatia este moarta! Orgoliul nu tine relatia! Dragostea si respectul o tin! Tu il tii langa tine doar ca sa nu il vezi cu alta? Esti posesiva! Inaintea tuturor existi TU si ar trebui sa iti faci o viata bazata pe sentimente si trairi ce ti le poti exprima tu! Nu poti sa obligi pe nimeni sa fie ca tine sau sa faca lucruri asa cum le faci tu! Omul este diferit de la caz la caz! Fa o analiza a relatiei : cate bune, cate rele; trage linie si daca sunt mai multe bune inseamna ca poate fi ceva, daca sunt mai multe rele faci ce vrei happy! SUcces

| pisoias a răspuns:

Cred ca relatia voastra nu are viitor.Baiatul ori are pe alta ori s-a plictisit si-i in cautare de altceva.Mai bine renunta.

| OneLifeOneLove a răspuns:

Asa am fost si eu la inceput cu al meu.Certuri.probleme,dar lasam de la mine si el de la el.Si se rezolva. Vorbeste cu el, calm, doar voi doi. Spune-i ce nu'ti place la el.Fii sincera cu el. Daca t iubeste spune'i sa nu mai fie asa indiferent.

| bebitzuluy a răspuns:

Daca acum va certati inainte cum v-ati inteles 3 ani? Eu asta nu inteleg? Daca ati rezistat 3 ani impreuna probabil va puteti intelege si in continuare.In unele situatii mai lasa si tu de la tine, in altele mai lasa si el.Ca daca sunteti orgoliosi amandoi nu mai ajungeti niciunde(decat sa va despartiti). Si incearca sa vorbesti serios cu el sa hotarati daca mai continuati sau nu.Ca asa va chinuiti amandoi. Tu iti faci nervi pe o parte el pe de alta parte se supara si el.Bafta!

| Delicv3nt a răspuns:

De fapt nu stie ce simte pentru tine.Asa fac si eu la fel ca el.inca nu stiu dc.Incearca sa vb mai amanuntit cu el.Probabil in fata ta are mare drag de tine iar cand e cu prietenii "Nu ma intereseaza de ea " se intampla des asta din cate cunosc.Totusi spune-i ca nu mai suportii sa se poarte asa cu tine si ca nu ai alta solutie decat sa va despartitii. Daca zice "bine cum vrei u" e clar cauta unul mai buna care sa stie sa se poarte cu tine si sa te inteleaga. ps. spune-mi si mie ce ai rezolvat happy

| DenisSa_6267 a răspuns:

Sa`l pui cu boticu pe labehappy.
Nu`i mai da nici`un fel de atentie happy o sa vina el singur la tine crede`mawinking
la mine a functionat perfectlaughing)

| SteffishoOr a răspuns:

Ai stat 3 ani cu el? chiar nu inteleg ce relatie ati avut voi 3 ani de zile daca acum va comportati asa. ar trebui sa vorbesti pur si simplu cu el, sa ii spui toate lucrurile aceastea si sa luati o hotarare amandoi. ori vreti sa aveti o relatie calumea, ori numai asa din lipsa de ocupatie. Discutati. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite scumpa nu sh ce sa zic c-am complicat daca simti totusi ca te enerveaza si ii stresant dai papuci dar intr-un fel sa ramaneti amci atat.Si apoi incearca sa-ti gasesti un iubit nou care sa fie pe placul tau. Voi sunteti foarte diferiti